Kas pateks į G. Nausėdos inauguracijos "vakarėlį"?

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.
Būsimasis išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas paaiškino, kokiu principu buvo sudarytas svečių, dalyvausiančių iškilmingoje valstybės vadovo inauguracijos vakarinėje dalyje. Pasak jo, sutalpinti visus svečius, kuriuos norima pakviesti, yra praktiškai neįgyvendinama užduotis.

"Kalbant apie inauguracijos svečių sąrašą, mes turime atkreipti dėmesį į du ribojančius veiksnius, kurie lėmė mūsų sprendimus – pirmas ribojantis veiksnys yra Prezidentūros kiemas, kuriame daugiau nei 2 tūkstančiai žmonių tilpti negali, o antras ribojantis veiksnys – tas, kad mes darome ne keturis, (...) o vieną simbolinį priėmimą, kuriuo norėjome parodyti, kad skirsime daug dėmesio kultūrai, švietimui ir mokslui, šviesuomenei", – žurnalistams po trečiadienį Prezidentūroje vykusios G. Nausėdos spaudos konferencijos sakė A. Zabarauskas.
Atrinktos 20 visuomenės grupių, kurių atstovai, pasak A. Zabarausko, buvo pakviesti į šventinį priėmimą inauguracijos dieną.
Į vakarinę ceremonijos dalį yra pakviesti 280 menininkų, iš kurių daugiau nei 100 – nacionalinių premijų laureatai, 120 mokslininkų, 50 sportininkų, beveik 100 žurnalistų, politologų bei apžvalgininkų, 53 gydytojai, 81 pareigūnas bei karininkas, 15 teisininkų, 40 dvasininkų, 80 politinių kalinių ir žuvusių už laisvę asmenų giminaičių, apie 80 atstovų iš jaunimo organizacijų, visuomenininkų, labdarose dirbančių asmenų, taip pat apie 30 politikų, buvusių šalies vadovų. Inauguracijos vakarinėje dalyje dalyvaus ir apie 100 verslininkų, iš kurių apie 40 bus verslo asociacijų atstovai. G. Nausėdos rinkimų kampanijos dalyvių, koordinatorių, savanorių, viešosios nuomonės formuotojų - "influencerių" vakarinėje inauguracijos dalyje bus apie 40. Ceremonijoje taip pat kviečiami dalyvauti ir universitetų rektoriai, valstybinių institucijų vadovai.
"Iš viso kvietimų yra beveik 1 200, kvietimai yra su antrosiomis pusėmis", –  konstatavo A. Zabarauskas.
Vis dėlto, jo teigimu, nebuvo įmanoma pakviesti visų žmonių, kuriuos norėta.
"Mes negalėjome pakviesti visų žmonių, kuriuos norėjome. Matome, kad tai sukėlė nepasitenkinimo, nusivylimo, bet tai yra ribojančių veiksnių pasekmė. (...) Prašome nepriimti to asmeniškai, tame nėra nieko asmeniško, mes ieškosime ir kitų formų bendradarbiauti su šiomis visuomenės grupėmis",– pridūrė G. Nausėdos komunikacijos vadovas, pabrėžęs, jog laiko per visą G. Nausėdos prezidentavimo laikotarpį susitikimams dar bus.
G. Nausėdos inauguracija vyks liepos 12-ąją, penktadienį Vilniuje.