Prezidentas ragina J. Narkevičių trauktis iš pareigų: pareiškė nepasitikėjimą

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.
Susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė nepasitikėjimą ir paragino jį trauktis iš pareigų, ketvirtadienį Prezidentūroje pranešė prezidento vyriausiasis patarėjas Povilas Mačiulis.

„Per savaitę problemos tik pagilėjo, o visuomenėje klausimų tik padaugėjo. Tai ne tik asmeninės ministro problemos. Nesibaigiantys klausimai trukdo ne tik susisiekimo sektoriui, bet ir visos Vyriausybės veiklai. Tai mažina žmonių pasitikėjimą valdžios institucijomis. Prezidentas nebegali pasitikėti šiuo ministru ir mano, kad jis privalo trauktis iš užimamų pareigų.

„Ministras savo sprendimais parodė, kad jo veiklos ir darbo kultūra yra netinkama šioms atsakingoms pareigoms. Prezidentas tikisi, jog valdančiajai koalicijai užteks sveiko proto, kad valstybė netaptų vieno netinkamai dirbančio ministro įkaite“, – sakė prezidento patarėjas.

P. Mačiulis teigė, kad valdančioji koalicija ir ministrą delegavusi partija gali pasiūlyti kitą kandidatūrą į susisiekimo ministro poziciją.

„Prezidentas tikisi, kad premjeras nedelsiant priims sprendimą dėl ministro ateities“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad G. Nausėda pastarąjį trečiadienį žurnalistams pareiškė suteikiąs susisiekimo ministrui laiko ištaisyti padarytus sprendimus, kitu atveju prezidentas žadėjo kalbėtis su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu.

Visuomenėje pasipiktinimo susilaukė J. Narkevičiaus sprendimas spalio pabaigoje atleisti „Lietuvos pašto“ valdybą, ažiotažas kilo ir po to, kai „15min.lt“ pasirodė informacija, jog komandiruotės Abu Dabyje metu ministras už vakarienę nemokėjo iš jo komandiruotei skirtų pinigų, bet pasinaudojo ministerijai pavaldžių įmonių lėšomis.

Praėjusią savaitę portalas „15min.lt“ taip pat paskelbė, kad J. Narkevičiui, kaip Seimo nariui skirtame bute Seimo viešbutyje gyvena jo dukra Karolina Narkevič.

Šią savaitę LRT radijas paskelbė turįs informacijos, kad, naudodamasis nemokamomis Seimo viešbučio paslaugomis, susisiekimo ministras su žmona visgi užsiima ir butų nuoma sostinėje.

Galiausiai LNK laida KK2 gavo net kelis pranešimus, kad Trakų rajone, Gilūšio ežere, ministras taip pat galimai vykdė neteisėtą žvejybą, brakonieriavimą.

Paklaustas, ar prezidentui pareiškus nepasitikėjimą J. Narkevičiumi, jis galėtų toliau likti poste, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis atsakė, kad tai yra premjero S. Skvernelio prerogatyva.

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad į skandalus įklimpęs susisiekimo ministras J. Narkevičius turi trauktis arba jam Seime bus surengta interpeliacija.

Pats ministras teigia gerbiantis šalies vadovo poziciją, o sprendimą dėl savo likimo poste priims pasitaręs su premjeru Sauliumi Skverneliu, koalicijos partneriais ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kolegomis.

„Aš gerbiu ekscelencijos prezidento išsakytą poziciją. Aš nesiveržiau į ministrus, nesilaikau tos vietos, tačiau sprendimą priimsiu pasikonsultavęs su mane delegavusiais asmenimis: su Lenkų rinkimų akcijos atstovais, su koalicijos partneriais ir su premjeru“, – ketvirtadienį, reaguodamas prezidento į G. Nausėdos pareikštą nepasitikėjimą, sakė J. Narkevičius.

Paklaustas, kada galima tikėtis jo sprendimo, jis pasakė, kad tai įvyks artimiausiu metu.