Kovo 11-oji Šiauliuose – trispalvės žygis ir palaikymas Ukrainai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šventiniame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime – tradicinis trispalvės žygis „Lietuva mūsų širdyse“.
Vakar Kovo 11-osios, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos, renginiai Šiauliuose prasidėjo tradiciniu trispalvės žygiu „Lietuva mūsų širdyse“. Kartu su eisena žygiavo ir Šiaulių pučiamųjų orkestras.

Eisena pajudėjo nuo Sukilėlių kalnelio ir atėjo į Prisikėlimo aikštę.

Vidurdienį Prisikėlimo aikštėje iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava, sugiedotas himnas. Vėliavą pakėlė Šiauliuose gyvenantis ukrainietis verslininkas Jurijus Chahovetsas ir šiaulietis istorijos mokytojas, savanoris Seržas Staponkus.

Renginyje koncertavo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos merginų choras „Viva melodica“, Juventos progimnazijos choras „Melodija“ ir atlikėja Austėja Gendvilaitė.

Sveikinimo kalbą gausiai susirinkusiems šiauliečiams ir miesto svečiams pasakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Paplonintu balsu jis kreipėsi į vaikus.

„Vaikučiai, atsakykite į klausimą: kaip jūs apkabinate mamą? O kaip apkabinate Lietuvą? O Ukrainos vaikai dabar apkabinti savo šalies negali... Kiekvienas jūs, vaikai, galite padėti tai padaryti. Greičiausiai kiekvienas savo namuose turite taupyklę ir galite iš jos išimti eurą. Tą eurą reikėtų pervesti į Šiaulių miesto savivaldybės sąskaitą. Ir tai jums padaryti galėtų padėti tėveliai. Šiauliai turi atlikti misiją“, – sakė miesto vadovas.

Šiemet renginio dalyviai puošėsi ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavos spalvomis, taip parodydami solidarumą karo ištiktai šaliai.

Po iškilmių Šv.Petro ir Pauliaus katedroje buvo aukojamos šv. Mišios.

Šventinę dieną šiauliečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami dalyvauti ekskursijose, lankytis muziejuose, galerijose.

Koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, vyko Šiaulių kultūros centre, jame koncertavo tenoras Vaidas Vyšniauskas, sopranas Aistė Pilibavičiūtė, Šiaulių bigbendas, „Camerata Solaris“, Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija. Dirigavo Raitis Ašmanis ir Linas Balandis.

Kovo 11-oji – ypatinga data Šiaulių „Aušros“ muziejui – šiemet įstaiga minėjo 99-ąsias įkūrimo metines. Pirmą kartą šventė vyko atnaujintame padalinyje – Šiaulių istorijos muziejuje Aušros alėjoje.

Renginiai tęsis ir šiandien: Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose vyks XIV respublikinė vokalinių ansamblių šventė „Pavasario melodijos“, skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, o Šiaulių kultūros centro Kamerinė salėje koncertuos jaunieji Lietuvos talentai.

Šiemet minimos 32-osios Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinės.