„Kovidinių“ pacientų mažėja ir ligoninėje

ELTA nuotr.
Koronavirusas ir toliau traukiasi iš šalies. Penktadienį Šiaulių apskrityje paskelbta apie 24 naujus COVID-19 atvejus per parą. Šiauliuose koronavirusas nustatytas 15 asmenų, Radviliškio rajone – 3, Šiaulių, Akmenės ir Kelmės rajonuose po 2, o Joniškio ir Pakruojo rajonuose nenustatyta nė vieno atvejo.

Didžiausias sergamumas COVID-19 apskrityje išlieka Šiaulių mieste, tačiau ir jis jau susitraukė iki 237 naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. 200 atvejų ribos dar neperžengė ir Kelmės rajono savivaldybė. Mažiau šios ribos sergamumas COVID-19 nukrito Šiaulių rajono, Radviliškio ir Akmenės savivaldybėse, o Joniškio ir Pakruojo savivaldybėse nesiekia ir 100 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Birželio 2 dienos duomenimis Respublikinėje Šiaulių ligoninėje nuo „kovido“ buvo gydomas 21 pacientas. Dar 12 sunkiausios būklės pacientų gydomi intensyviosios terapijos skyriuje, o vieno žmogaus gyvybės išgelbėti nepavyko.

Šiauliuose tiek viena, tiek abejomis vakcinos dozėmis paskiepyta 36,5 procento šiauliečių. Apskrityje didžiausią dalį gyventojų vakcinavo Akmenės rajonas – 48,4 procento.

Prasidėjus masinei vakcinacijai, Šiauliuose daugiausiai skiepijasi 25-34 metų asmenys, nedaug atsilieka 16-24 ir 55-64 metų gyventojai.

Norintys pasiskiepyti, gali užsiregistruoti skiepui per interneto svetainę koronastop.lrv.lt arba Karštosios linijos telefonu 1808. Vakcinavimo centre Šiaulių arenoje darbo pabaigoje gyventojai vakcinos likučiais skiepijami „gyva eile“. Datos, vakcinos ir laikai skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.