Kovidas „šienauja“ ir jaunus žmones

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Greitoji ne visada spėja nuvežti „kovidinį“ ligonį į gydymo įstaigą.
Lietuvoje naujų COVID-19 atvejų skaičiui per parą išsilaikant virš 300 tūkstančių ribos, nesitaiso situacija ir Šiaulių regione. Penktadienį paskelbta, kad Šiauliuose per parą kovidas nustatytas 165 gyventojams, Šiaulių rajone – 34, Pakruojo rajone – Joniškio ir Radviliškio rajonuose – po 25, Akmenės rajone – 21 ir Kelmės rajone – 14.

Didžiausias sergamumas COVID-19 apskrityje išlieka Šiaulių mieste – 1914 naujų atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Lietuvoje sergamumo skaičiais Šiaulius lenkia tik Klaipėda. Geriausia situacija Šiaulių apskrityje ir toliau yra Kelmės rajono savivaldybėje. Čia sergamumo rodiklis siekia 806 atvejus per dvi savaites, tenančius 100 tūkstančių gyventojų, tik 1 atveju daugiau skaičiuoja Radviliškio rajonas.

Didele bėda tampa ne tik sergamumas, bet ir mirtys nuo COVID-19. Per spalio mėnesį iki šio savaitgalio mieste nuo šios ligos mirė apie 40 gyventojų. Liūdniausia tapo spalio 21 diena, kai ši liga nusinešė net 5 šiauliečių gyvybes.

Kovidas „šienauja“ ne tik vyresnio amžiaus žmones. Savaitės pradžioje paskelbta apie dvi jaunų, nei 30 metų nesulaukusių, Šiaulių rajono gyventojų mirtis. Jauno vaikino gyvybė užgeso greitosios medicinos pagalbos automobilyje, nespėjus jo net išvežti į gydymo įstaigą. O jauna mergina į Respublikinės Šiaulių ligoninės priimamąjį atvežta jau kritinės būklės ir ten mirė. Ligonė turėjo gretutinių ligų buvo nepasiskiepijusi.

Per visą pandemijos laikotarpį šalyje nuo kovido mirė 16-ka 20-29 metų amžiaus jaunų žmonių. Vienas iš jų buvo pasiskiepijęs.