Karantino kasdienybė Radviliškyje

Laimos AGANAUSKIENĖS nuotr.
Radviliškio rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas: „Rajoną pasiekė džiugi naujiena: du radviliškiečiai COVID-19 jau įveikė“.
Radviliškio rajono savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje valdžios atstovai supažindino su koronaviruso valdymo situacija rajone. Paskelbta ir džiugi žinia – du radviliškiečiai šią ligą jau įveikė.

Pažeidimus aiškinasi pareigūnai

Rajono vicemeras Mindaugas Pauliukas spaudos konferenciją pradėjo nuo gerų žinių – jau pasveikusių nuo COVID-19 pacientų. Jam bekalbant sužinota – tokių asmenų jau du. Dar vienas asmuo tebesigydo namuose.

Naujausiais duomenimis, į rajoną iš užsienio grįžo 99 asmenys. Savo patalpose izoliuojasi 29 radviliškiečiai.

Keturiose Savivaldybės disponuojamose karantinavimo vietose gyvena 10 asmenų. Daugiausia čia buvo 22 asmenys, tačiau šis skaičius nuolat kinta – vieni atvyksta, kiti išvyksta.

Maitinimo paslaugas besikarantinuojantiems radviliškiečiams teikia VšĮ „Bruneros“, kuri maitina ir rajono moksleivius. Vienam izoliacijoje esančiam asmeniui dienai skiriama 7,50 euro.

Kiek radviliškiečių serga užsienyje, informacijos, anot M. Pauliuko, Savivaldybė neturi.

Pirmosiomis karantino dienomis policija gaudavo daugiau iškvietimų dėl nesilaikomų karantino sąlygų. Dažniausiai sulaukta skundų dėl saviizoliacijos, grįžus iš užsienio, nesilaikymo (32 pranešimai), dėl atidarytų parduotuvių (trys pranešimai), dėl sambūrių (šeši), dėl turguje prekybos ne maisto produktais (vienas).

Į kontrolės procesą įsijungė ir Savivaldybės administracijos Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai. Šiuo metu pažeidimų ir iškvietimų gerokai sumažėjo.

Nuo karantino pradžios iki balandžio 10 dienos buvo nubausti du reikalavimų nesilaikę asmenys, pradėtas tyrimas dėl dar vieno asmens, pažeidusio karantiną.

Sulaukiama ir geradarių paramos

Už apsaugos priemonių įsigijimą rajone atsakingas žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius informavo, kad iki švenčių šioms priemonėms jau išleista per 110,5 tūkstančio eurų (rajono Taryba šiems tikslams skyrė 200 tūkstančių eurų).

Anot A. Juozapavičiaus, aprūpinimo apsaugos priemonėmis situacija gerėja kasdien ir šiuo metu turimo rezervo pakaktų mėnesiui. Priemonės skiriamos gydymo, socialinėms įstaigoms ir jų darbuotojams pagal pateikiamas paraiškas.

„Vis dar jaučiamas aukšto apsaugos lygio respiratorių FFP3 stygius, sunkiau įsigyti vienkartinių pirštinių, bet jau tos baimės, kuri buvo karantino pradžioje dėl turimų priemonių, nebėra“, – teigė A. Juozapavičius.

Iš valstybės rezervo Radviliškio rajonui skirta 2 000 vienetų vienkartinių medicininių veido kaukių. Nuolat atsiranda ir geradarių, prisidedančių prie situacijos suvaldymo.

VšĮ Šeduvos žydų memorialinis fondas, prieš penkerius metus Šeduvos miestui padovanojęs greitosios pagalbos automobilį, dabar rajonui skyrė 15 tūkstančių eurų. Didžioji dali šių lėšų atiteks Šeduvos medikams.

UAB „Granulita“ rajonui padovanojo 10 000 medicininių kaukių, Šiaulių Rotary klubas drauge su Šiaulių auksinio rato Rotaract klubu – 60 vienetų veido skydų, verslininkas Jonas Šiugžda – dezinfekcinio skysčio.

Savanoriai iš kavinės „Puriena“ maitina Radviliškio ligoninės medikus, degalinės dalija medikams kavą.

Sulaukta pasiūlymo iš Kinijos Čiong Čingo miesto, su kuriuo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, papildyti Savivaldybės rezervo fondą 20 tūkstančių medicininių kaukių.

Tačiau ne visos prekės, anot M. Pauliuko, yra pasiekusios Savivaldybę – jos tiekiamos dalimis, todėl dar vis neturima nei greitųjų testų nustatyti COVID-19, nei užsakytos plaučių ventiliavimo įrangos.

Iš Lietuvos bedrovės „Koslita“ nupirkta specialaus skysčio viešųjų erdvių dezinfekcijai, kurią rajone atlieka seniūnijos, kurios tam samdo reikiamą techniką.

Autobusai važiuos rečiau

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė pagarsino, kokie vietinio susisiekimo maršrutai rajone yra suretinti, o kurių karantino laikotarpiu – visai atsisakyta.

Nuo balandžio 8 dienos tik ketvirtadieniais keleivius veš reguliariojo susisiekimo maršruto autobusai, važiuojantys maršrutu Radviliškis – Grinkiškis (per Žeimius – Kairėnus – Šašius).

Tik antradieniais nustatytais reisais važiuos autobusas maršrutu Radviliškis – Ropkepiai (per Šiaulėnus).

Antradieniais ir ketvirtadieniais bus važiuojama maršrutu Radviliškis – Vismantai (per Mažaičius, Aukštelkus), ketvirtadieniais – maršrutu Vadaktai – Radviliškis (per Beinoravą – Sidabravą), penktadieniais – maršrutu Baisogala – Vaitiekūnai (per Grinkiškį – Vosyliškį).

Trečiadieniais važiuos autobusas maršrutu Baisogala – Pašakiai (per Skėmius – Pociūnėlius – Gudžiūnus), o autobusai maršrutu Radviliškis – Šiluva (per Šiaulėnus) ir Pakiršinys – Baisogala – Augmėnai – Bagdonai – Baisogala – Pakiršinys karantino laikotarpiu nevažiuos visai.

Anot J. Margaitienės, atsiradus problemų dėl to pasiekti parduotuvę, vaistinę ar gydytoją, gyventojams patariama kreiptis į savo seniūnijas, kurios vienokiu ar kitokiu būdu padės tai išspręsti.

Taip pat informuota, jog nuo balandžio 6 dienos dirbančių medikų vaikams ir kitais ypatingais atvejais darželinukai yra ugdomi lopšelyje-darželyje „Žvaigždutė“. Kol kas jį lanko trys medikų vaikučiai.