Kaip patekti pas prekybos centre dirbančius gydytojus?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Privačios medicinos klinikos prekybos centre pacientams, neturintiems galimybių pasų, atidarytas atskiras įėjimas.
Į didžiuosius prekybos centrus įleidžiama tik su galimybių pasais. Tačiau kai kuriuose centruose yra įsikūrę ne tik parduotuvės, bet ir privačios gydymo klinikos. Ar gyventojams be naujojo dokumento išliko galimybė apsilankyti pas savo šeimos gydytoją?

Eidamas pas gydytoją susidūrė su kliūtimis

Šiaulietis Arnas Ilgauskas prieš kelias savaites buvo prisiregistravęs pas šeimos gydytoją gydymo įstaigoje, kuri įsikūrusi prekybos centre „Iki“. Jis pasakojo, kad taip sutapo, jog jo priėmimo laikas buvo rugsėjo 13-osios rytą.

Prie įėjimo jį pasitiko apsaugos darbuotojas, kuris pareikalavo galimybių paso. Vyras jo nerodė, todėl jam pasakė, kad jo neįleis.

„Aš jam bandžiau paaiškinti, kad jei man nebus suteiktos medicininės paslaugos ir man pablogės sveikata, tiek jis, tiek jo darbdaviai turės už tai atsakyti. Trumpai pasvarstęs, jis man pasakė: „Eik“, – prisiminė situaciją A. Ilgauskas.

Jis sakė, jog centre jam darbuotojai guodėsi, kad pirmą dieną tvyro šioks toks chaosas ir ateityje ši problema turėtų išsispręsti.

Teisininko profesiją turintis A. Ilgauskas sako, kad dėl šio epizodo teisinių priemonių neprireikė, nes pas gydytoją vis dėlto pateko, tačiau sako, jog dėl visų kitų apribojimų žmonėms be galimybių pasų intensyviai svarsto galimybę kreiptis į teismą.

Be galimybių pasų – atskiras įėjimas

Prekybos centre „Iki“ esančios privačios gydymo įstaigos šeimos gydytoja Šarlota Kriaučiūnienė paaiškino, kad įstaiga dirba pagal prekybos centro nustatytus reikalavimus. Pro pagrindinius įėjimus įeiti gali tik pacientai su galimybių pasais. Tačiau klinika šiuo metu turi atskirą įėjimą – kitoje pastato pusėje įrengtus laiptus, kurie buvo skirti priešgaisrinei saugai.

„Mūsų darbas nesutriko, pacientų nesumažėjo. Visi žmonės gali pas mus įeiti, visiems teikiame paslaugas. Gal žmonės ir nevisai patenkinti, kad reikia eiti per kitą įėjimą, lipti išoriniais laiptais, bet tokia yra situacija“, – sakė gydytoja.

Ji paaiškino, kad jos nesiskiepijusių pacientų dalis nėra didelė.

 

Šeimos klinika https://1kmc.lt/