Kaip pasidaryti tyrimą, jei nesi meras?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių meras Artūras Visockas pasinaudojo savo statusu ir ryšiais, kad be eilės pasidarytų koronaviruso testą, nors kaip pats pripažino, jis jam nebuvo būtinas.
Keturias dienas skambinant į „karštąją liniją“ iš užsienio grįžusiam ir karščiuojančiam šiauliečiui nepavyko prisiregistruoti koronaviruso tyrimui. Užtat Šiaulių miesto merui Artūrui Visockui, neturėjusiam jokių COVID-19 infekcijos požymių, net nereikėjo skambinti 1808, jam tyrimas buvo atliktas itin operatyviai.

Prisiregistruoti nepavyko

Redakcija gavo 50-mečio šiauliečio laišką, kuriam vyras rašė, kad yra grįžęs iš užsienio, lankėsi Prancūzijoje, Italijoje. Praėjusią savaitę iki 37,5 laipsnio pakilo temperatūra, užsikišo nosis, atsirado sloga. Keturias dienas iš eilės žmogus skambino į 1808, bandydamas užsiregistruoti tyrimui į mobilųjį patikros punktą, tačiau išgirsdavo vis tą patį atsakymą – nėra vietų, skambinkite vėliau.

Ketvirtą dieną paskambinus į „karštąją liniją“ jo paklausė, ar jaučia dusulį. Paaiškinus, kad ne, pasiūlė kreiptis į šeimos gydytoją, nes gal tiesiog peršalo. Dar kiek vėliau paskambinus vietų tyrimams ir vėl nebebuvo.

Pirmadienį pasiteiravome, ar pasisekė prisiregistruoti. Žmogus pasakė, kad po tiek bandymų nusibodo bežaisti ir apgailestavo, kad realybėje sistema neveikia.

Tą patį pirmadienį Šiaulių miesto meras Artūras Visockas informavo, kad pasidarė koronaviruso testą ir jis yra neigiamas. Jis sugalvojo tokį tyrimą atlikto po dviejų savaičių saviizoliacijos po to, kai iš užsienio grįžo žmona.

Spaudos konferencijoje pasiteiravome Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus Remigijaus Mažeikos, kaip operatyviai pasidaryti koronaviruso tyrimą, jei nesi miesto meras.

„Tyrimus atliekame tiems, kurie atvežami greitosios pagalbos automobiliu. Taip pat turime ligonių rūšiavimą – jei turi temperatūros ir „kovido“ požymių, kreipęsis į mūsų Skubios pagalbos skyrių ir, jei būtų įtarimas, jam būtų padarytas tas tyrimas, net jei ir pats atvažiuotų su savo automobiliu. Jei turi tokių nusiskundimų, labai kviečiu atvykti į mūsų Skubios pagalbos skyrių“, – variantą pasiūlė ligoninės direktorius.

„Legaliu“ būdu tyrimo būtų nedarę

Tuo tarpu merui „kovido“ požymių turėti nereikėjo.

„Kaip čia man tą koronavirusą ištyrė greitai, o kitiems ištiria lėtai. Manau, kad tai viso labo sutapimas. Pasikalbėjau su ligoninės direktoriumi. Aš nesikreipiau į 1808, todėl kad mane ten būtų atmetę. Pas mane nėra tų indikacijų ir nėra jokių punktų, kuriuos turėčiau turėti, kad patekčiau į 1808. Tačiau aš pasikalbėjau su direktoriumi, paaiškinau visą situaciją. Aš buvau traktuotas kaip potencialiai rizikingas atvejis, ligoninė paėmė mėginį ir ištyrė“, – pasakojo meras.

Jis atviravo, kad jam esą nebuvo skirtumo, kokią dieną atliks tyrimą – tą pačią ar kitą. Miesto galva sakė galėjęs ateiti į ligoninę ir antradienį, ir trečiadienį.

„Spėju, kad tuo metu tas naujasis aparatas pradėjo veikti stipresniu režimu, ir tokiu būdu jau visi žmones gaus greitesnius tyrimus, tačiau iki šios dienos buvo prisikaupę neištirtų tyrimų. Aš kaip suprantu, pagal taisykles jie turi ištirti per tris paras“, – aiškino A. Visockas.

Saviizoliacija ar simuliacija?

Meras pirmadienį paskelbė atėjęs į darbą po dviejų savaičių saviizoliacijos. Tačiau savo socialinių tinklų paskyroje A. Visockas kovo 24 dieną parašė, kad „vakar buvau prekybos centre“. Socialiniuose tinkluose A. Visockas aiškinosi, kad jo saviizoliacija buvo savanoriška.

„Saviizoliacija – piliečio valstybei pasižadėtas gyvenimo režimas savame būste, kurio metu pilietis 14 dienų laikotarpiui save izoliuoja nuo visuomenės tikslu išsiiaiškinti, ar pilietis pats neserga, o jeigu serga, kad apsaugoti aplinkinius nuo užsikrėtimo koronavirusu. Štai saviizoliacijos turinys – save izoliuoja nuo visuomenės“, – spaudos konferencijoje apibrėžęs Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, neminėjo, kad būtų kokių išimčių.

Komentarai

Visockui..    Ket, 2020-04-02 / 14:16
Grażink i biudżeta pinigus uż praloštus teismus..!!!! Nuogas karalius..
jane    Ket, 2020-04-02 / 15:24
skaitai tuos cituojamus mero pasisakymus ir galvoje netelpa - ar gali toks žmogus būti miesto meru, vadovu, gebančiu mąstyti, daryti išvadas,vadovauti kitiems ... tai išties baisu .O gal jis taip nesakė ? Patyliukais nubėgo , pasidarė tą testą ir toliau ramiai gyvena, moko kitus, kaip reikia gyventi pagal sąžinę ir laikytis įstatymų
virgis    Ket, 2020-04-02 / 18:09
Visiems suprantama, kad meras bendrauja su dvasiomis,tarsi gyventų ne ant žemės.
nu    Pen, 2020-04-03 / 13:38

In reply to by Kiek

čia jau nebesimulikiniai net gali piktintis. Nebemaišyk politikos su gyvenimo normomis karantino metu. Kam teisintis, jei iš tiesų naudojosi valdžios teikiama privilegija.
Petras    Ket, 2020-04-02 / 18:38
https://www.lrytas.lt/sveikata/medicinos-zinios/2020/04/02/news/is-pirmaja-koronaviruso-ligone-registravusiu-siauliu-sviesi-zinia-14325169/
Petras    Ket, 2020-04-02 / 18:40
Paskaitykite straipsnį ir suprasite, kad jokių eilių nėra tyrimui... Kažkaip vienas žurnalistas rašo, kad yra eilė, o kitas, kad nėra... Kažkuris meluoja... Net neabejoju, kas š...laikraštis!!!!!
čiurčiuryla    Ket, 2020-04-02 / 19:42
nu taip. Meras kaip ir prezidentas, seimo ar vyriausybės narys be jokių eilių turi būti patikrintas, nes jie yra valdžia. Kas vadovaus jei jis susirgs? Taigi bandai reikia vadovų, jei niekas nevodaovaus bus chaosas. O, kad keliauninkai nepatikrinti čia kalti mero pavaldiniai, kurie pagal kompetenciją neatlieka jiems pavestų užduočių. Va čia galimai mero darbo brokas. Kitą vertus tokios pandemijos ne kiekvienais metais būna. Kai bus sekanti (pasak kai kurių ekspertų, galime laukti rudenį ir kitą pavasarį) visi jau žinos ką daryti. O šiaip tokie ar panašūs straipsniai daugiausiai būna į "vienus vartus".....
Svarbiau    Ket, 2020-04-02 / 21:14

In reply to by čiurčiuryla

Kad daktarai sveiki būtų o visokie pasipūtę valdžiažmogėnai turi tiek padėjėjų,kad nieks ir nepergyventų jei jo nebus darbe!
netrukdykite o tei gyvenims negeries !    Ket, 2020-04-02 / 21:06
Pirmam Šiaulių Gerb. Merui , kuriam pirmajam statosi namą iš algos. Nelokit. Nekialkit šudų. Rupūžagalviai. Kas mum vadovaus jeigu kitaip? A ??? Gyvenims negeries.
Šiaulietė.     Pen, 2020-04-03 / 07:06
Dosnumo ir ramybės mokykitės iš žmogaus kuris daro gerus darbus, be reklamos.!!! Labai teisingai, Meras panaudojo šią galimybę - pasirūpinti sveikata....!!! Piktieji, daugiau nuoširdumo - sunkumų esaty,vilties ir šilumos.!!!!
valdžiažmogiui    Pen, 2020-04-03 / 07:58
be eilės. Eiliniams pasitikrinti neįmanoma. Skaidruolis. O žmonai (kur ji keliavo?:) taip pat buvo be eilės tyrimas atliktas? Gėda. Ylos iš maišų.
Šiaulių "Plūgam"    Pen, 2020-04-03 / 08:13
Meras jums davė laisvę, orą kvėpuoti, sutvarkė miestą, vietoj to, kad "loti", eidami pro savivaldybę geriau nusilenktumėt, ir potierius sušnėkėtumet.
Tamstos    Pen, 2020-04-03 / 10:21
18000 tūkstančių žmonių išsityrė nuo to viruso ir Nė vieno straipsnio. O mūsų meras kažkuo labai jau išskirtinis. Net Delfis rašo apie tai,kad meras išsityrė. Tik daugiau Nė vienas Lietuvos meras neišsityrė? Kažkoks kosmosas. Kodėl visi rašo tik apie mūsų merą? Ar jau tamstos užmiršote važiavimą centre Tilžės gatve? O Basanavičiaus gatvę? Per 25metus NĖ vienas meras nesugebėjo jų sutvarkyti. 25m. šiomis gatvėmis važiavome,kaip po antro pasaulinio karo. Net 25m. visi buvę merai laukė EU pinigų. Tik va Atėjo Visockas į sostą ir nė kapeikos negavo PAVOGTI. Kodėl Šiaulių kraštas neparašo apie tai,kad Pagaliau vyriausybė leido tvarkyti oro uostą? Ir tikėkimės darbai bus atlikti laiku,ir kitą meta prasidės remonto darbai. Tikėkimės,kad šis Virusas greitai baigsis ir investicijos y oro uosta neprapuls,ko norėtų visi opozicijos gerbėjai. Kad apkaltinti merą išleidus 10milijonų eurų vėjais.
Tamsta    Pen, 2020-04-03 / 11:43

In reply to by Tamstos

Panašu, tamsta esate nelabai adekvatus pilietis. Ir niekada nebuvote iš Šiaulių nosies iškišęs. Visa Lietuva dabar tvarkosi už ES pinigus. Meras tik atsidūrė tinkamoje situacijoje tinkamų laiku. Per sunku suvokti? Be to, ir straipsnis ne apie tai - o apie korupciją arba blatą, t.y. neteisėtą naudojimąsi savo padėtimi. Ir tai per sunku suprasti? Pagal visus elgesio ir kalbos požymius meras jau virto caru su nuolankiai pachalujais, kuriems dalija nurodymus iš savo asmeninio (!) Facebook-o profilio. Gaila, kad žmogus pats nesuvokia, kuo patapo ir kaip tai iš šalies žiūrint atrodo. O atrodo juokingai ir graudžiai...
Darius    Pen, 2020-04-03 / 12:47

In reply to by Tamstos

Tas meras tvarkė gatvę irgi iš eu pinigų. Tas meras buvo atsisakęs tvarkyt oro uostą, tik žiemelis jam padėjo persigalvot. Meras turi vadovaut miestui. Sargą ar ūkvedį samdyt reikia, o ne rinkti. Jei suprantat, apie ką aš
kokia geda    Pen, 2020-04-03 / 12:33
mere mere. kur jusu gedos jausmas? medikai dirba be kaukiu, seimo nariai turi su filtrais, mes, geriausiu atveju siutais skudurais. negalvojau, kad galina dyrikui paskambinus gauti paslauga! kur stt? ka nemato nieka
miestietis    Pen, 2020-04-03 / 15:18
Vakar, vienoje iš vaistinių, norėjau nusipirkti med. antveidį, tai darbuotojas pasiūlė man įsirašyti į eilę, ir kai prieis eilė, man paskambins ir aš gausiu savo, kokį vieną, išsvajotąjį. Tiek to, pasakiau, ir nuėjęs savo garažan, dar radau porą naujų, iš anksčiau nusipirktų statybinių. Vot kokie cirkai be pinigų.
...     Pen, 2020-04-03 / 23:37
Įdomu tai, kad iki tyrimo atlikimo, meras afišavosi, kad dirba iš namų. Bet į prekybos centrą ėjo nors aiškino, kad yra saviizoliacijoje. Paskui dar į fb postus rašinėjo, kokie prekybos centrai nepasiruošę, nes ponas nerado pirštinaičių. Reziumė, kad tik po to jis atliko testą. Šiai dienai, net kontaktą turėjęs su covid infekuotų, tau testo neatliks niekas be simptomų, o čia. Tai vadinasi jo visai šeimai atliko ir žmonai, vaikams, dar belekiek kam. Šlykštu. Nes tai žema. Tikri sergantys palikti likimo valiai, o ponuliai vat non stop daro ką nori.
Visockui    Šeš, 2020-04-04 / 07:17
Nei vienas meras Šiauliuose neturejo toki blogu komentaru kaip tu...!!!!
:(    Šeš, 2020-04-04 / 08:52
Po vakarykščių naktinių komentarų darosi aišku, kad carui buvo atliktas ne tas testas. Džiaugtis, kad žmonės bijo testuotis, nes paskui dvi savaites reikės sėdėti namie (sergi nesergi) ir būti visų terorizuojamiems, gali tik visiškas...
Visockai    Šeš, 2020-04-04 / 09:14
Dabar gavai p.Purono kurta lape.. gali pradeti naikinti.. turesi darbo.. ha..ha..
dblams    Šeš, 2020-04-04 / 11:39
''Mobilusis punktas pritrūko darbo ir savaitgalį neveiks'' :)))))))))))) DARYKITES TA TYRIMA, KUR ESAT?????????????? $$$$$$$$$$$$$$$ ir straipsniukas i kuria puse norit ;))))))
Ei    Šeš, 2020-04-04 / 18:25
Jei turi padorumo - atsistatydink, šmiki. Bet juk neužteks drąsos, skystablauzdi.
666    Šeš, 2020-04-04 / 20:39
Tyrimas paimtas kovo 30, siandien turim balandzio 4 atsakymo dar nera, tai tas tyrimo atlikimo greitis ne merui kitoks.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.