Įvažiuoti į Šiaulius bus sudėtingiau

Policijos nuotr.
Lietuvos policija surašė jau daugiau bei 600 protokolų dėl izoliacijos ar karantino pažeidimų. Šį savaitgalį galiojantis draudimas palikti savo gyvenamąją vietą parodys žmonių sąmoningumą.
Visą šventinį savaitgalį Lietuvos policija sustiprino pajėgas, siekdama apriboti žmonių judėjimą tarp savivaldybių karantino metu ir užtikrinti jo taisyklių paisymą. Pagrindiniuose įvažiavimuose į šalies miestus ir miestelius veikia įrengti policijos postai.
Įvažiavimus gatvelėmis ar kitomis smulkesnėmis miestų ir miestelių arterijomis riboja kiekvienos šalies savivaldybės iniciatyva pastatyti draudžiamieji kelio ženklai.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius pataria gyventojams neignoruoti karantino reikalavimų ir įvažiavimą į Šiaulių miestą draudžiančių kelio ženklų. „Turime visas technines galimybes įvažiavimus stebėti“, – sakė vadovas.

Tik esant rimtai priežasčiai

Keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos miestus ar miestelius ribojamas nuo vakar, 20 valandos, iki balandžio 13-osios 20 valandos.

Ties įvažiavimais į Šiaulius veikia septyni postai, kuriuos prižiūri policija. Visoje Šiaulių apskrityje, prie įvažiavimų į miestus ar miestelius, įrengtas 21 toks postas.

Įvažiuoti į miestą, kuriame negyvenate, yra numatytos išimtys, bet tik esant rimtai priežasčiai: jei vykstama dėl artimųjų mirties, dėl darbo atlikimo kitoje savivaldybėje, dėl būtinosios medicinos pagalbos, kai asmuo vyksta į kitą savivaldybę, nes ten turi nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto.

Keliaujantieji su savimi privalo turėti ir, esant reikalui, policijos pareigūnams pateikti išimtis pagrindžiančius dokumentus – popierinius arba elektroninius (telefone, planšetėje ar panašiai). Tokiu atveju patikra sklandesnė ir trunka trumpiau.

Jei būtina vykti į kitą savivaldybę ir turite klausimų, paskambinkite telefonu (8700) 60000, jums bus suteikta visa reikiama informacija.

Pažeidėjai gali sulaukti baudų

Visas švenčių dienas ribojamas judėjimas ne tik pagrindiniais keliais į miestus ir miestelius, kuriuos kontroliuos policijos pareigūnai, bet ir visi kiti įmanomi patekimo į juos būdai: gatvelės, pravažiavimai, keliukai. Tuo pasirūpinusios šalies miestų ir rajonų savivaldybės.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius „Šiaulių kraštą“ vakar informavo, kad draudžiamieji ženklai, suderinus su bendrove „Šiaulių gatvių apšvietimas“ įrengti visuose galimuose įvažiavimuose į Šiaulių miestą.

„Noriu pabrėžti, kad išvažiavimas iš Šiaulių miesto neribojamas. Kitas reikalas, ar išvažiavus iš Šiaulių, pavyks, kur nors įvažiuoti...“, – pajuokavo V. Urbonavičius.

Pasak jo, jei „gudročiai“ vis tik sugalvotų pažeisti Kelių eismo taisykles ir nepaisyti draudžiamųjų ženklų, jie negali būti tikri, jog vėliau nesulauks pažeidimo protokolo ir prašymo susimokėti administracinę baudą.

„Koordinacinis Šiaulių miesto savivaldybės centras turi technines galimybes stebėti įvažiavimus. Taigi pastatytas kelio ženklas nereiškia, kad vieta nėra stebima“, – sakė Administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Jis patarė eismo dalyviams, esant rimtai priežasčiai, verčiau ne pažeidinėti Kelių eismo taisykles, o važiuoti pro įrengtus policijos postus ir pereinant pareigūnų patikrą.

„Jei rimtos priežasties nėra, verčiau likime šias šventes namuose – saugokime save ir savo brangiausius žmones. Visi turime suprasti, kad numatyti draudimai – ne dėl baudų surinkimo, ne dėl policijos ar Savivaldybės, draudimai veikia dėl mūsų visų sveikatos“, – akcentavo V. Urbonavičius.

Policija dirbs ne tik keliuose

Velykų savaitgalį visoje šalyje dirbs daugiau nei 3 000 policijos pareigūnų, įvažiuojant į miestus ir miestelius bus įrengta apie 300 policijos postų. Policija vykdys tiek viešas, tiek viešai nematomas technines priemones, kurios taip pat padės kontroliuoti asmenų judėjimą.

„Vis dėlto tikime žmonių sąmoningumu ir manome, kad didžioji dalis piliečių liks namuose ir nerizikuos savo artimųjų sveikata“, – sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Pareigūnai dirbs ne tik keliuose, bet taip pat patruliuos ir viešose vietose, kontroliuos asmenis, kuriems skirta izoliacija, ar tuos, kurie pažeidinėja karantino reikalavimus. Policija tuo pačiu reaguos ir į kitus pranešimus apie pažeidimus ar nusikalstamas veikas.

Policijos pareigūnams viešąją tvarką ir žmonių saugumą padės užtikrinti savivaldybių, policijos rėmėjų, Viešojo saugumo tarnybos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnai. Kartu dirbs ir karo policija bei Šaulių sąjungos nariai.

Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 27-osios.

Raginama nepamiršti jau žinomų karantino režimo taisyklių: viešosiose vietose lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupelėmis (išskyrus šeimos narius), laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, vengti tiesioginio kontakto. Nuo vakar viešose vietose būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Policijos nuotr.
Nepaisantieji eismą draudžiančio ženklo gali sulaukti baudų.