Karantinas švelnėja – Šiauliai atgyja

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
„Cask 215“ kavinės-baro vadovas Martynas Jatautas rengiasi lauko kavinės atidarymui, matuoja atstumus, kad tarp staliukų būti išlaikyti 2 metrai.
Atlaisvinus karantino varžtus nuo balandžio 27 dienos Šiauliuose atsidarė kirpyklos, daugiau parduotuvių, turgaus pardavėjų pilnėja. Miesto centre lauko kavinių atidaryti verslininkai dar neskuba, išskyrus vieną bulvaro kavinę-barą.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Po pusantro mėnesio atsidarė kirpyklos.

Laukia atidarymo

Pirmadienį jau galėjo pradėti veikti lauko kavinės, bet Vilniaus gatvės bulvare tam rengėsi tik vienas verslininkas.

Kavinės-baro „Cask 215“ vadovas Martynas Jatautas vidurdienį pasiėmęs liniuotę matavo atstumus nuo stalelių, kad pagal karantino sąlygas būtų išlaikytas 2 metrų atstumas.

„Norime jau atsidaryti, – sakė „Šiaulių kraštui“ M. Jatautas. – Prie staliukų galės sėdėti tik po du klientus, o daugiau, jeigu yra vienos šeimos nariai. Prašysime klientų laikytis reikalavimų.“

Ši bulvaro kavinė per karantiną veiklą pertvarkė: patiekalus gamina išsinešti ir Pramonės parke įkurdino maisto vilkiką. Pasak M.Jatauto, užsakymų išsinešti sulaukiama daug, o Pramonės parke daugiau lūkesčių turėta, nei pildėsi.

Dalis bulvaro kavinių patenka į bulvaro rekonstrukcijos zoną, apie lauko kavines nė svajoti negali.

„Labai laukiu, kada mano kavinė atsidarys, – sakė „Šiaulių kraštui“ dizaineris Vilius Puronas, nuolatinis „Presto“ kavinės, kuri dabar tik išsinešti kavą parduoda, lankytojas. – Dėl trijų priežasčių laukiu: pirmiausia – tai tradicija, antra – tai vieta, kur gali su draugais susitikti, o trečia – ten mane gali atrasti tie, kam esu reikalingas.“

„Kavinės – tai miesto gyvenimo dalis“, – pabrėžia dizaineris.

Bulvare veikiančios kelios kirpyklos jau sulaukė pirmųjų klientų. Ant durų skelbimai apie pradedamą veiklą ir reikalavimus ateiti su apsauginėmis kaukėmis, pirštinėmis.

„Priimame klientes tik pagal išankstinį užsirašymą ir tik po vieną“, – sakė kirpėja, pravėrusi duris.

Bulvare prie „Pelikanų“ fontano vyksta veiksmas. Darbininkai tvarko fontano įrangą, purkštukus. Iki gegužės 1 dienos turi sutvarkyti.

Aktyvesni turgaus prekeiviai

Savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Sigita Lingytė informavo, jog kol kas mieste lauko kavinėms atidaryti išduotas tik vienas leidimas – kavinei „Takas“. Ji veikia Pietiniame rajone, Dainų pėsčiųjų take. Leidimas duotas veikti nuo gegužės 1 dienos iki birželio 30 dienos.

Savivaldybė daugiau prašymų sulaukė dėl leidimų prekiauti Lieporių turgelyje (Sevastopolio g.).

„20 leidimų jau yra išduota prekiauti iš laikinų prekybos įrenginių daržovėmis, vaisiais, – sakė S. Lingytė. – Tik vietų bus mažiau. Kad būtų išlaikyti atstumai, leidžiame prekiauti tik kas antroje prekybos vietoje.“

Centrinį turgų valdo privatus verslininkas ir leidimus jis tvarko.Turgaus aikštėje atnaujinta prekyba gėlėmis, sodinukais. Savivaldybė šalia turgaus esančiame gėlių paviljone prekiauti leis tik trijose prekybos vietose.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Fontano „Pelikanai“ užakusi įranga remontuojama, numatoma baigti iki gegužės 1 dienos.