Ar Jupiteriams Šiauliuose galioja karantinas?

Nuotr. iš Facebook.com
Šiaulių meras Artūras Visockas ir Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis dienos metu viešoje vietoje šnekučiuojasi, tarsi apie karantiną ir jo reikalavimus nė nebūtų girdėję.
Šiaulių miesto savivaldybė – atskira respublika ir jai Lietuvos teisės aktai negalioja? Teisės viršenybę nuolat deklaruojantis miesto meras Artūras Visockas iš tiesų spjauna į teisės aktų laikymąsi net karantino sąlygomis? Panašu, kad Šiauliuose meras nustato pats taisykles – kas saugu, kas ne. Todėl leidžia sau nedėvėti viešose vietose kaukės ar susitikimų metu nesilaikyti reikalaujamo atstumo. Įdomu, ar į tai sureguos policija, uoliai baudžianti eilinius karantino taisyklių pažeidėjus. Gal Jupiteriai Šiauliuose nebaudžiami? (Kas ga­li­ma Ju­pi­te­riui, ne­leis­ti­na jau­čiui!)

Karantino reikalavimai miesto galvoms negalioja?

Šiaulių miesto savivaldybė bei policijos komisariatas gavo eiliniu šiauliečiu save įvardijusio advokato Egidijaus Morkūno raštą.

Laiške pateikta nuotraukomis iliustruota informacija apie tai, kad Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir miesto meras Artūras Visockas nesilaiko Vyriausybės nutarimo, reikalaujančio visų šalies piliečių viešose vietose laikytis saugaus ne mažesnio nei 2 metrų atstumo, o vyresnius nei 6 metų asmenis dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones.

Socialiniuose tinkluose pasirodė nuotrauka, kurioje gegužės 5 dieną užfiksuotas Šiaulių miesto meras A. Visockas ir Savivaldybės administracijos direktorius A. Bartulis sėdintys ir besišnekučiuojantys ant suoliuko viešoje vietoje prie daugiabučio namo Aušros take.

„Nuotraukoje matosi, kad miesto meras ir Savivaldybės administracijos direktorius sėdi be veidą dengiančių apsaugos priemonių, taip pat matosi, kad sėdima ne viešojo maitinimo vietoje, nesportuojama aukšto meistriškumo sporto pratybose, o pasisėdėjimas vyksta Šiaulių miesto ribose“, – rašo E. Morkūnas, įvardindamas išimtis, kur galima nedėvėti kaukių.

Šiaulietis savo rašte įvardina ir kitą epizodą – tą pačią dieną vykusį mero susitikimą su Seimo nariu Stasiu Tumėnu, kuriame abu buvo ne tik be kaukių, bet ir pozavo pieš fotografą spausdami vienas kitam rankas. Nuotrauka paskelbta Savivaldybės tinklalapyje.

E. Morkūnas, kaip pavyzdį, pateikia aukščiausio lygio susitikimus Prezidentūroje ir Seime, kurie vyksta laikantis visų Vyriausybės nutarimo reikalavimų, o aukščiausio lygio vadovai juose dalyvauja dėvėdami apsaugos kaukes. Juk taip apsisaugoja ne tik patys, bet ir saugo kitus.

„Man gėda, ir dėl to, kad miesto vadovai tiesiog demonstruoja nepagarbą įstatymui ir mėgaujasi savo išskirtine padėtimi“, – rašo E. Morkūnas.

Jis pateikė klausimų miesto vadovams. Viename iš jų, priminęs, kad jie neturėtų miesto gyventojų skatinti savo pavyzdžiu nesilaikyti reikalavimų, kurie susiję su žmonių saugumu, teiravosi, ar neketina viešai atsiprašyti už savo veiksmus. Ar bandys išvengti atsakomybės?

Be­je, Ad­mi­nist­ra­ci­jos va­do­vas tu­rė­tų itin rū­pin­tis sa­vi­mi, o me­ras pri­va­lė­tų jį pa­sau­go­ti, nes A. Bar­tu­lis pri­klau­so CO­VID-19 ri­zi­kos gru­pei – jam šiais me­tais su­kaks 62-eji.

Vertins policija

Teisininkas primena, kad už minėto Vyriausybės nutarimo reikalavimų nesilaikymą Administracinių nusižengimų kodeksas numato nuo 500 iki 1 500 eurų baudą asmenims, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – baudą nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Sprendžiant pagal baudos dydį, šis pažeidimas priskiriamas prie itin šiurkščių ir pavojingų pažeidimų, todėl jis prašė policijos įvertinti A. Visocko, A. Bartulio ir S. Tumėno veiksmus.

Akivaizdu, kad Šiaulių meras situaciją vertina savaip. Ketvirtadienį jis savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė dar vieną nuotrauką iš jo kabinete vykusio susitikimo su kitu savo svečiu iš Klaipėdos.

„Mes abu be kaukių, bet saugūs! Tvirtas rankos paspaudimas“, – didžiuojasi meras.

Ši nuotrauka Savivaldybės tinklalapyje jau nepasirodė.

„Matau, jog pusė žmonių kaukes nešioja ant burnos, ant pagurklio ir jomis tiesiog netiki. Visai kitas reikalas kaukės reikiamybė prekybos centre, poliklinikoje, autobuse“, – selektyviai sau leidžia taikyti teisinius reikalavimus karantino metu Šiaulių galva.

A. Visockas ir anksčiau apie koronaviruso infekciją kalbėjo ir elgėsi kontroversiškai. Kai jo žmona grįžo iš užsienio, jis įzoliavosi dviems savaitėms, tačiau saviizoliacjos metu lankėsi prekybos centre. O labiausiai visus nustebino kelias dienas prieš karantino paskelbimą socialiniame tinkle pareiškęs, kad ir „virusas nori gyventi“.

Miesto vadovų galimą savivalę vertins policijos tyrėjai. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė informavo, kad dėl minėtų atvejų pradėta administracinė teisena.

Šiaulių miesto meras A. Visockas vakar telefonu neatsiliepė. Jis viešai komentavo, kad E. Morkūnas yra RUAB „Meba“ advokatas ir taip kerštauja už pralaimėtas Savivaldybei dvi bylas

Administracijos direktorius Antanas Bartulis komentuoti situaciją atsisakė ir pavadino ją „Morkūno interpretacijomis“.

„Visus dalykus pakomentuosiu tam, kam reikia ir nesudarysiu sąlygų tą procesą daryti anksčiau“, – atsakė A. Bartulis į klausimą, ar jis nepažeidė Vyriausybės nutarimo, nors Administracijos direktoriaus, o dar ir Ekstremalių situacijų komisijos vadovo pareiga karantino sąlygomis užtikrinti Vyriausybės nutarime numatytų priemonių vykdymą.

Komentarai

Ne Šiauliu galva, o...    Šeš, 2020-05-09 / 14:17
Šiauliu galvutes.. smulkus politiniai veikejai Morkuno laikais....
ina    Šeš, 2020-05-09 / 14:39
tai yra didelė gėda miestui turėti tokius vadovus. Visiškas nesiskaitymas su įstatymais, ignoravimas priimtų laikinųjų normų. Kodėl kasininkė parduotuvėje, medikai ligoninėse privalo nešioto kaukes, mes išėję į miestą galime būti nubausti, nesvarbu, ką begalvotume apie tas kaukes... O čia vieša demonstracija, koks esu kietas. Ir vėl dėl to kaltas ne jis, o Morkūnas...
zose    Šeš, 2020-05-09 / 22:09

In reply to by ina

Kokia čia gėda? Gėda, kad žmonės kaip avys tiki visa ta nesamone. Reikia didžiuotis tokiu meru, kuris turi sveiko proto ir nežaloja savo sveikatos. O Morkūnui (jei jis protingas) reikėtų susitaikyti su realybe, ne viską pinigai valdo.
.    Šeš, 2020-05-09 / 16:22
gal ponaitis a la idealusis "geniukas" norėtų papildyti valstybės biudžetą pasiėmęs fotoaparatą ir daugiau šiauliečių įamžintų be "antsnukių" ... ? po to beliktų tik "geniuku" ir toliau padirbėti...
Emilija     Šeš, 2020-05-09 / 16:54
Gal ne jie, o mes nežinome teisės aktų? Gal yra tiesiog liaudžiai prievolė nešioti nosies ir burnos uždangą, o aukštiems pareigūnams tokios prievolės nėra? Kvailai meras pasiaiškino. Akivaizdu, kad dažnai pažeidžia nurodymo tvarką. Vadovaudamasi nuotraukomis ir mero žodiniu pasiaiškinimu, policija turėtų jį ir kitus du nubausti. Aukštiems pareigūnams nederėtų ateityje taip elgtis, nes į nepatogią padėtį pastato tuos, kurie turi bausti už pažeidimus.
Jupiteriui    Šeš, 2020-05-09 / 19:07
Kuo aukščiau užlipa beždžionė, tuo labiau matosi plikas užpakalis :)
miestietis    Šeš, 2020-05-09 / 22:26
Greičiausiai sausi lips iš balos ir pilna burna rėks, kad aplinka kalta.
Vasia    Sek, 2020-05-10 / 09:22
Ką čia kalbat niekus-bachūrai atėjo į pasimatymą, tai negi dabar bučiuosis per kaukę?O tas kur fotkino, norėjo būti trečias, bet jo nepriėmė, tai ir užpavydėjo.
Antanas    Pir, 2020-05-11 / 10:04
Per info TV žinių laida komentuoja vedėjai koks blogas Šiaulių meras patys be kaukių atstumo 2m nerasta
jane    Pir, 2020-05-11 / 10:56
tai tu, Antanai, patrauk televizorių toliau nuo sofos ir bus atstumas. Pačiam reikia saugotis...
miestietis    Pir, 2020-05-11 / 15:48
būtų labai įdomu sužinoti kaip baigsis ši įstatymų ignoravimo istorija :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.