Paskelbtas sąrašas valstybių, iš kurių atvykus nebus taikoma 14 dienų izoliacija

Giedriaus BARANAUSKO asociatyvi nuotr.
Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė valstybių sąrašą, iš kurių grįžus į Lietuvą nebus privaloma 14 dienų izoliacija.
Tai užsienio valstybės, kuriose per pastarąsias 14 dienų susirgusiųjų koronaviruso infekcija (COVID-19) skaičius 100 tūkst. gyventojų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokių šalių piliečiams bus ne tik leidžiama atvykti, bet jiems nereikės ir izoliacijos.

SAM skelbia šių valstybių sąrašą: Liuksemburgas, Nyderlandai, Italija, Danija, Lenkija, Rumunija, Prancūzija, Suomija, Vokietija, Čekija, Estija, Austrija, Bulgarija, Latvija, Vengrija, Norvegija, Šveicarija, Kipras, Graikija, Islandija, Slovakija, Kroatija, Slovėnija, Lichtenšteinas.

Privaloma 14 dienų saviizoliacija vis dar bus privaloma asmenims, grįžusiems iš Maltos, Airijos, Ispanijos.

O Švedijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Belgijos, Portugalijos piliečiams draudžiama atvykti, tuo metu lietuviams iš šių valstybių bus taikoma privaloma 14 dienų saviizoliacija.

Lietuvos piliečiams bus leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau jiems reikės 14 dienų izoliuotis tuo atveju, jei šalyje, iš kurios jie atvyksta, 100 tūkst. gyventojų teks daugiau nei 15 COVID–19 ligos atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Atkreiptinas dėmesys, kad pirmadieniais skelbiami sąrašai nebus nuolatiniai – jie galės kisti, atsižvelgiant į situaciją, t. y. vieną savaitę į sąrašą įtrauktos valstybės kitą savaitę, jei jose pablogės situacija, galės būti iš jo išbraukiamos. Tai reiškia, kad iš tokių šalių užsieniečiai nebus įleidžiami į Lietuvą, o mūsų šalies gyventojai grįžę turės laikytis 14 dienų izoliacijos. Tad keliaujantys turėtų nuolat sekti šią informaciją.

Taip pat svarbu paminėti, kad, jei kuri nors šalis patenka į Lietuvos sąrašą, tai nereiškia, kad lietuviai taip pat galės būti įleidžiami į ją – bendro susitarimo tarp visų Europos ekonominės erdvės valstybių nėra. Tačiau tokios pat sąlygos galios visose trijose Baltijos šalyse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Ši nauja tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės. Sprendimai dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių atvykimo kol kas nepriimti.

 

URM atšaukia rekomendaciją nevykti į kai kurias Europos ekonominės erdvės valstybes

Užsienio reikalų ministerija kai kurioms Europos Sąjungos valstybėms, Norvegijai, Islandijai ir Lichtenšteinui atšaukė aukščiausią perspėjimą „nevykti į užsienio valstybes“, tačiau specifiniai perspėjimai išlieka. Taip pat išlieka perspėjimas nevykti į Belgiją, Jungtinę Karalystę, Švediją ir Portugaliją.

Užsienio reikalų ministerija ragina atsisakyti nebūtinų kelionių į Airiją, Ispaniją ir Maltą, kur sergamumas COVID–19 liga išlieka aukštesnis nei 15 susirgimų 100 000 gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Vykstantys į kitas Europos ekonominės erdvės valstybes yra raginami imtis atsargumo priemonių. Ypač svarbu atkreipti dėmesį, kad sergamumo situacija gali pasikeiti labai greitai ir tai gali lemti būtinų apribojimų tiek užsienio valstybėse, tiek Lietuvoje atnaujinimą.

Atsižvelgdama į tai, kad pradėjo veikti Lietuvos, Estijos ir Latvijos tarpusavio Supratimo memorandumas dėl tarpusavio kelionių apribojimų žemės, geležinkelio, oro ir jūrų transportu panaikinimo ir bendradarbiavimo COVID–19 krizės metu, Užsienio reikalų ministerija nuo birželio 1 dienos jokių specifinių rekomendacijų vykstantiems į šias šalis nebeteikia.

 

Komentarai

O kaip tuomet ?    Pir, 2020-06-01 / 11:40
Grįžusiems iš Norvegijos nereikia 14-os dienų izoliacijos. O kaip, jeigu iš tos pačios Norvegijos, grįžtu per Švediją ?
Jūratė Škerbienė    Ant, 2020-06-02 / 00:25
Jeigu grįžus ir pasidarius Lietuvai pelningą testą bus neigiamas,saviizoliacija atšaukiama,ar apsurdiškai izoliuotis?
..    Ant, 2020-06-02 / 11:24

In reply to by Jūratė Škerbienė

Net kai pasidarai testą , ir net kai šalis , iš kurios atvykai , yra sąraše , kad saviizoliacijos nereikia, vis tiek turi 14d sedet karantine. Nes atvykai diena prieš , paskelbiant sąrašą ir įsigaliojant naujoms taisyklėms . Šis absurdas tampa mūsų gyvenimo būdu.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.