Degė Kryžių kalnas: neatmetamas padegimas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiandien Kryžių kalnas skendėjo gaisro dūmuose, dirbo ugniagesiai.
Šiandien, prieš pat 15 valandą, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gavo pranešimą apie gaisrą Kryžių kalno antrojoje kalvoje, ties Marijos skulptūra. Į gaisravietę atvyko gausios gelbėtojų pajėgos. Iš pradžių gaisras gesintas trimis gaisriniais automobiliais, o netrukus prisijungė dar du, taip pat ir vandens transportavimo automobilis. Per pusvalandį ugnies plitimą pavyko sustabdyti.

Gaisras apie 16 valandą užgesintas, toliau vykdyti baigiamieji darbai.

Preliminariais paskaičiavimais, išdegė apie 350 kvadratinių metrų ploto – pušys, sausa žolė. Ugnis suniokojo visus minėtame plote stovėjusius medinius kryžius.

Kryžių kalne yra įrengtos dvi vaizdo stebėjimo kameros. Būtent jų apžiūrėti atvyko ir gaisrą pastebėjo Šiaulių rajono savivaldybės informacinių technologijų specialistas. Vyras suskubo skambinti ugniagesiams bei automobilyje turėtu gesintuvu mėgino pristabdyti ugnies plitimą.

Neabejojama, kad kameros padės išsiaiškinti nelaimės priežastį. Juolab kad viena iš kamerų, vaizdą fiksuojanti 360 laipsnių kampu, buvo įrengta ties Marijos skulptūra, kur ir kilo gaisras. Kol kas neatmetama nė viena iš galimų versijų: vėjuotą dieną uždegta žvakė, įkaitęs ir sausą žolę uždegęs stiklas, o galbūt ir padegimas.