COVID-19 plitimas Šiauliuose stabtelėjo

Asociatyvi nuotr.
Statistikos departamentas penktadienį paskelbė, kad Šiauliuose per parą COVID-19 nustatyta 16-ai žmonių. Tai yra kiek mažesnis skaičius, nei pastarosiomis dienomis, todėl bendras sergamumo rodiklis mieste vienu procentu sumažėjo ir siekia 141,5 atvejo per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Šis skaičius labiausiai išaugo Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune bei pajūrio savivaldybėse. Statistikoje šalia Šiaulių jau išsirikiavo ir Panevėžys.

Penktadienį pranešta, kad Šiaulių apskrityje per parą po du koronaviruso atvejus nustatyta tik Akmenės ir Šiaulių rajonuose, kituose rajonuose – nulis.

Nors kasdien Šiauliuose atliekama per 6–7 tūkstančius tyrimų, koronaviruso infekciją rodo apie 2 procentus atsakymų, tuo tarpu visoje šalyje teigiama atsakymų dalis sudaro per 4 procentus.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje deguonies terapija taikoma 24 Infekcinių ligų skyriaus pacientams. Dar 5 ligoniai, sergantys sunkia COVID-19 forma, gydomi Intensyvios terapijos skyriuje. Ketvirtadienį paskelbta apie vieną mirusį pacientą, sirgusį COVID-19.

Koronavirusas įsisuko ir į ligoninės personalą. Dėl šios priežasties laikinai nedarbingi 3 gydytojai ir viena slaugytoja.

Šiauliuose nuo COVID-19 pasiskiepijo beveik 54 procentai gyventojų. 7,3 procento paskiepyti dar tik pirmąją vakcinos doze. Aktyviausiai skiepijasi 16–64 metų asmenys.

Jau savaitę po Šiaulius važinėjasi skiepų autobusas. Gyventojų patogumui jame be išankstinės registracijos galima pasiskiepyti „Janssen“ ir Comirnaty („Pfizer“ gamintojo) vakcinomis. Šį šeštadienį autobuse dirbantys medikai nuo 9 iki 12 valandos pasiskiepyti nusprendusių gyventojų lauks prie „Dvaro“ turgaus (greta Sukilėlių kalnelio autobusų stotelės).