COVID-19 mušant naujus rekordus, pildosi ir ligoninė

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Respublikinėje Šiaulių ligoninėje vėl daugėja „kovidinių“ ligonių.
Šį ketvirtadienį Statistikos departamentas Lietuvoje fiksavo naują rekordinį COVID-19 paros atvejų skaičių – 7054. Rekordą pasiekė ir Šiauliai – 336 koronavirusu užsikrėtę šiauliečiai per parą. Vakar skaičiai buvo kiek mažesni. Paros atvejų skaičius mieste – 234.

Penktadienio duomenimis Šiauliuose COVID-19 serga 1849 miesto gyventojai. Sergamumo kovidu lygis Šiauliuose pasiekė 2194 atvejus per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų ir viršija šalies vidurkį. Per savaitę naujų kovido atvejų mieste padaugėjo beveik 37 procentais. Nuo COVID-19 mirė du miesto gyventojai.

Tarp penkių didžiųjų miestų mažiau nei Šiauliuose sergančiųjų COVID-19 fiksuojama Panevėžyje. Vilniuje, Klaipėdoje ir Kaune sergamumo rodiklis jau viršija 3000 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Šiaulių apskrityje 1500 atvejų ribą peržengė Radviliškio ir Akmenės rajonai, Pakruojo rajone – per 1300, o Kelmės, Joniškio ir Kelmės rajonuose per 900 atvejų per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje taip pat daugėja „kovidinių“ pacientų. Pirmadienį buvo praneša apie 70 tokių ligonių, o penktadienį – jau 80. Dviem sunkiais COVID-19 ligoniais padaugėjo reanimacijoje – iki 11 nuo 38 iki 78 metų. Iš jų 10 yra su gretutinėmis ligomis, 10 – neskiepyti, 9-iems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Liūdniausia, kad Moters ir vaiko klinikoje daugėja vaikų, gydomų nuo kovido komplikacijų. Penktadienį paskelbta apie 9 tokius pacientus, iš kurių vienas gydomas reanimacijoje.

Daugėjant sergančiųjų COVID-19, didėja atliekamų PGR testų apimtys. Ketvirtadienį buvo atlikta per 1000 testų, vakar – 863. Teigiamą atsakymą gauna beveik kas ketvirtas testuotas šiaulietis.

Daugėjant susirgimų COVID-19 atskiros savivaldybės imasi pačios pandemijos valdymo priemonių. Štai Akmenės rajono savivaldybė paskelbė, kad nuo vakar savaitei uždraudžia visus kultūrinius ir sportinius renginius uždarose patalpose. Nuo pirmadienio 5-12 klasių moksleiviai savaitė mokysis nuotoliniu būdu, o grįždami į klases turės atlikti greituosius antigeno testus, o pradinių klasių mokiniai bus testuojami kas antrą dieną.

Šiaulių miesto savivaldybė, apskrityje fiksuojanti didžiausią sergamumą, į situaciją kol kas nereaguoja.