COVID-19 įsisuko Baisogaloje

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Teigiama, kad iš Rusijos grįžęs baisogalietis nesilaikė karantino reikalavimų. Pasekmės – užsikrėtė šeima. Tikrinamas su šeima bendravusių žmonių ratas.
Koronavirusas įsisuko Radviliškio rajone, Baisogalos miestelyje – susirgo šeima. Vakar miestelyje lankėsi mobili gydytojų komanda – patikrinta apie keturias dešimtis kontaktą su šia šeima turėjusių asmenų.

Tikrinamas šeimos ratas

Apie susirgusį vyrą Baisogalos seniūnijos seniūnė Renata Masiulienė buvo informuota pirmąją pasibaigusio karantino dieną – birželio 17-osios rytą. Teigiama, kad dėl pakilusios kūno temperatūros baisogalietis kreipėsi į Karščiavimo kliniką, o po atlikto tyrimo sužinojo, jog rezultatas yra teigiamas.

Skubiai atlikus ligonio šeimos narių – Baisogalos lopšelyje-darželyje dirbančios žmonos ir mokykloje besimokančio sūnaus – sveikatos tyrimus, paaiškėjo, kad jų testai taipogi teigiami.

Šiuo metu visi trys susirgusieji gydosi namuose.

Paaiškėjus, kad šeima serga, artimesni šios šeimos žmonės tikrinosi savarankiškai.

Vakar mobiliosios grupės medikų komanda atliko testus moters darbovietėje – lopšelyje-darželyje. Patikrintas visas kolektyvas. Taip pat tikrinti kiti žmonės, kurie galėjo turėti pirminį kontaktą su sergančia šeima. Kokie rezultatai, turėtų paaiškėti šiomis dienomis.

Teigiama, kad šis atvejis – įvežtinis, nes vyras dirba tolimųjų reisų vairuotoju. Neseniai grįžęs iš Rusijos vyras nesikarantinavo, kaip reikalaujama, o žmona ėjo į darbą, sūnus – į treniruotes.

Esą jau anksčiau sveikatos problemų turėjęs baisogalietis net neįtarė, kad serga, o į gydytojus kreipėsi tik pakilus temperatūrai.

Statistika

Iš viso per karantino laikotarpį Šiaulių apskrityje nustatyti 54 koronaviruso susirgimo atvejai. Iš jų 29 atvejai nustatyti ligoninėje, 25 – mobiliajame punkte. Šiaulių mieste koronavirusas patvirtintas šešiolikai asmenų, 14 iš jų pasveiko, vienas mirė, dar vienas tebesigydo. Paskutinis atvejis Šiaulių mieste išaiškintas gegužės 28 dieną.