Baigėsi "Saulės žiedas": Didįjį prizą išsivežė ispanai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
"Don Sancho" iš Ispanijos laimėjo "Saulės žiedo" Didįjį prizą.
Sekmadienio vakarą sausakimšoje Šiaulių koncertų salėje "Saulė" Baigiamuoju koncertu iškilmingai buvo uždarytas vienas didžiausių tarptautinių folkloro festivalių Lietuvoje "Saulės žiedas". Jo metu buvo paskelbti ir Didžiojo prizo ("Grand Prix") laimėtojai. Nugalėtojais tapo kolektyvas "Don Sancho" iš Ispanijos. Jiems atiteko 1 500 eurų. Prizinis konkurso-festivalio fondas – 5 600 eurų.

"Ispanai puikiai pasirodė įvairiose konkurso kategorijose, viso festivalio metu labai aktyviai dalyvavo vakaronėse, sukūrė gerą atmosferą, jie puoselėja savo tradicijas", – sakė festivalio-konkurso meno vadovas Darius Daknys.
Folkloro ansamblis atstovauja Zamoros ir Kastilijos folklorą šalies ir tarptautiniuose festivaliuose, yra sulaukęs aukšto įvertinimo ir pripažinimo už garsą, autentiškumą, įvairovę ir kostiumų kokybę bei scenoje demonstruojamą energiją. Nuo pat kolektyvo įkūrimo 1994 metais ansamblis jau išmokė tradicinės kultūros daugiau nei 1 500 žmonių, dalyvavusių įvairiuose praktiniuose seminaruose, kursuose, pristatymuose bei Zamoros tradicinių šokių mokykloje. Negana to, ši asociacija yra sukaupusi vieną geriausių tradicinių drabužių iš Vakarų Kastilijos ir Leono regionų kolekciją, kurią sudaro originalūs XIX ir XX amžių eksponatai.
Savo šalyje ansamblis organizavo visus Zamoros tarptautinius folkloro festivalius. Bendradarbiaudamas su Kastilijos ir Leono etnografijos muziejumi, jis taip pat organizuoja periodinius tradicinės kultūros seminarus, susijusius su įvairiais populiariosios kultūros tyrinėjimo aspektais.
Baigiamojo koncerto metu taip pat buvo įteikti specialūs apdovanojimai. Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Zubavičius įteikė Kultūros ministerijos atminimo prizą Pietų Čilės universiteto liaudies šokių ansambliui "Ballet folklorico de la universidad Austral de Chile", kuris, anot jo, iš kitų išsiskyrė savo temperamentu.
Ant scenos pasveikinti dalyvių lipo ir etnomuzikologė docentė Zita Kelmickaitė, kuri įteikė specialųjį prizą už tradicijų puoselėjimą Portugalijos ansambliui "Monte Verde" iš Madeiros. Atlikėjams Z. Kelmickaitė padovanojo menininko Egidijaus Virbaičio pagamintas kankles už tradicijų puoselėjimą ir išsaugojimą bei autentiškumą.
Specialųjį prizą taip pat įteikė komisijos pirmininkė etnomuzikologė dr. Loreta Sungailienė. Spalvingajam folkloro ansambliui "Shrusti Performing Arts" iš Indijos L. Sungailienė padovanojo šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagamintą instrumentą – ragą.
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas įteikė žiūrovų simpatijų apdovanojimą. Šis atiteko ansambliui "Jawor" iš Lenkijos.
Koncerto metu taip pat buvo paskelbti tradicinio ir stilizuoto folkloro šokėjų konkurso laimėtojai.
Komisijos narys iš Ispanijos Gabriel Frontera Mestre buvo sužavėtas šiauliečių susidomėjimu folkloru. "Neįtikėtina, kiek daug žmonių susirinko pasižiūrėti ne į pop meną, o į folklorą", – sakė ispanas. Pasak jo, vertinti konkurso dalyvius buvo itin sunku, mat visi buvo verti prizinių vietų.
Stilizuoto folkloro kategorijoje trečiąją vietą užėmė ansamblis iš Serbijos "Djido". Antri – folkloro atlikėjai iš Čilės. Pirmąja vieta džiaugėsi ansamblis "Jawor" iš Lenkijos. Kitoje kategorijoje – tradicinio folkloro šokių grupėje – trečiąją vietą užėmė ispanai "Don Sancho". Antrąją vietą laimėjo energingieji vengrai "Muzsla". Geriausiais šioje grupėje buvo pripažintas kolektyvas iš Portugalijos "Monte Verde".
Iš viso šventėje dalyvavo folkloro ansambliai iš 11 valstybių: Čilės, Indijos, Portugalijos, Ispanijos, Turkijos, Serbijos, Vengrijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.