Ar Pri­si­kė­li­mo aikš­tė – prie „raudų sienos“?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Nuo apžvalgos sienos - Šiaulių Prisikėlimo aikštės vaizdas.
Šiaulių Prisikėlimo aikštė atidaryta ir sulaukė šiauliečių susidomėjimo. „Šiaulių kraštas“ domėjosi, ką žmonės mano apie ją?

Modestas Bolskis, šaltkalvis, suvirintojas:

1

– Man viskas tvarkoj, fontanai gražūs, vyks šventės. Gal tik trūksta žalumos ar kokių meninių kompozicijų.

 

Goda Kalinauskaitė, studentė:

1

– Dabar kaip tik praėjau pro ekraną, jis šiek tiek keistai atrodo. Bet manau, kad jeigu tai taps nauja žmonių susibūrimo vieta, tai viskas gerai.

Man čia netrūksta nieko, gražu.

 

Zofija Grabauskienė, senjorė:

 1

– Aikštės gerai apžiūrėti dar net nespėjau, bet manau, kad aikštei trūksta spalvų. Labai mėgstu gėles, tai galėtų jų pasodinti.

 

Justina Vitkauskienė, psichologė:

1

– Norėčiau, kad aikštėje būtų daugiau žalumos, nes nėra pavėsio. Aikštė – puikus traukos centras. Miestas gražus – miestas gražėja. Smagu. Labai džiaugiasi vaikai fontanais, kad gali pasimaudyti.

 

Zenonas Ripinskis, Šiaulių universiteto meno projektų koordinatorius:

1

– Aš dar prieš tai, kai Savivaldybė svarstė apie aikštę, buvau keletą kartų pristatymuose. Visi norėjome, kad ten jauku būtų, bet dabar, bent jau ta „raudų siena“, tikrai neturi nieko bendro su šiuolaikiniais sprendimais. Gal čia autoriaus noras padaryti darbą ir įsiamžinti? Manau, kad ta siena renginiams jaukumo nepriduoda ir daug kam nepatinka. Betonas netraukia žmonių.

Komentarai

Kirvis    Šeš, 2020-07-04 / 09:34
kietas psichologės komentaras: "Labai džiaugiasi vaikai fontanais, kad gali pasimaudyti." Tai išeina, kad niekur toli nenueita nuo Šimašiaus vizijų - reprezentacinė miesto aikštė kaip Vilniuje - tik pliažas pasimaudymui. Geras :)
K    Šeš, 2020-07-04 / 09:36
Suolų nėra, absoliučiai jokio pavėsio. Pilka, nyku, monotoniška. Trūksta gal pušų, kelių beržų, didelių vazonų su gėlėmis. O už raudų sieną, autoriui turėtų būti gėda. Šlykstyne
he he    Šeš, 2020-07-04 / 09:37
arthuras visai susimulikėjo -- jau deda užsakomuosius sveikinimus su savo portretu :)
Trūksta    Šeš, 2020-07-04 / 09:49
Reikia laiko, kad priprasčiau. Trūksta žalumos, pavėsio. Ąžuolai ir klevai pagyvina. Galėjo kampe palikti ir gražius riešutmedžius. Surūdijusias bkėkas galėtų pakeisti, kur Šiauliai parašYti, pigus vaizdas.Per karščius aplenkiau tą vietą. Fontanai vaikams gerai, bet vaikams, ne suaugusiems. Siena kol kas nykiai, paskirties jokios, nes turi atvežti sceną atskirai, ekranui irgi atskirai turi vežti. Miesto centre toks pilkas betono gabalas - siena, neišvaizdu. Gal jei jį "apvilktų ar įdarbintų" Teks priprasti. Užterščiausioje miesto gatvėje stengsiuosi praleisti kuo mažiau laiko, rinksiuosi kitas erdves
Tamstos    Šeš, 2020-07-04 / 11:35
Palaukite dar truputi. Dar ne to bus. Jau visai,visai netrukus paleis taip vadinamą 5G ryši. Dėl ko pjaunami medžiai ne tik Šiauliuose,bet ir visoje Lietuvoje. Nes jie trukdo šiam ateities ryšiui. Dar truputi kantrybės ir tada ta raudų sieną bus tik malonus prisiminimas. Nes Šiauliai jau turi statusą "Išmanusis miestas",belieka tik paleisti 5G ryši ir tada būsime lygūs su Pietų korėja....
Kirvis    Šeš, 2020-07-04 / 17:26

In reply to by Tamstos

Yra tiesos. Medžiai kertami ne todėl, kad trukdo, bet todėl, kad prie 5G jie tiesiog numiršta. Nepalankiam vaizdeliui išvengti yra duota komanda juos iškirsti ir pakeisti į adaptuotus šluotražius.
Kazys    Šeš, 2020-07-04 / 12:17
Aikštė tvarkoje, viskas neblogai, bet kada liausis šiauliečius sveikinti pensininkė konservatorė Aleknaitė, gali nesistengti, niekas jos neišrinks
R    Šeš, 2020-07-04 / 13:14
Drįstu teigti, kad labai gražiai sutvarkyta. Prie visko reikia priprasti, paskui niekas nebeprisimins dėl ko ir kas draskėsi. Kas dabar beprisimena Valdovų rūmų statymo peripetijas.
Vinculis    Šeš, 2020-07-04 / 13:37
Tikriausiai labiausiai patenkinti daugiabučio gyventojai, prieš kurių langus sumūryta ta "sopulingoji".
naikintuvų miestas.    Šeš, 2020-07-04 / 16:28
virš aikštes galėtų naikintuvai dažniau praskrist žemam aukštyje ir vaikučiams saldainių pametyt , o tai vis per aukštai skraido, žinau kad klerkams noretus kad skraidytų dažniau ir žemiau ir per patį centrą.
kate    Ant, 2020-07-07 / 10:13

In reply to by naikintuvų miestas.

O iš kur žinai, ko nori klerkai? Esi vienas iš jų? Tai pasakysiu taip: nusmurgęs klerkelis su aplaižyta algele ne labai gali ko nors norėti iš karinių oro pajėgų. Tai organizacijai "po barabanu", ko nori savivaldybės tarnautojai. KOP turi savo vadus ir savo uždavinius. Tai nuo jų priklauso, kur, kiek ir kaip skraidys, o ne nuo kokio nors alkūnes prie kompiuterio pratrynusio valdininko.
Romka    Šeš, 2020-07-04 / 17:49
Svarbiausia, kad per renginius bus kur palapines-girdyklas ir biotualetus statyti. Kaip Skvernelis pasakė, kad nieko tokio jei viešoje vietoje bus išgertas vienas-kitas bokalas alaus... Pas mus vienas-kitas reiškia vieną-kitą kibirą ir dasimušimui fliaškė baltos, o paskui-purienų 48...
Saulius    Šeš, 2020-07-04 / 21:55
Žurnalistė straipsnio pavadinimu ( ir darbdavių užsakymu ) pasistengė pašaržuot aikštės rekonstrukciją, bet kalbinti šiauliečiai - šaunuoliai ir ne akliukai, provokacijai nepasidavė.Paskutinis kalbintas " projektų kordinatorius " matomai savo projekto neprastūmė, tai vapa kažką apie nejaukų betoną.Įdomu, kuo pas patį kiemas grįstas...
Saulius    Šeš, 2020-07-04 / 22:56

In reply to by Sauliukui

Jūs vertinkit aikštės visumą, ne vien sieną.Betonas yra ilgaamžiškiausia medžiaga.Tai reikėjo klot lentas kaip viduramžiais ? Ir pakabint brezentinį kino ekraną ?
:(    Sek, 2020-07-05 / 10:49

In reply to by Saulius

Niekam iš viso to kino ir kino ekrano nereikia. Nei kas ten eis, nei kas žiūrės gatvių apsuptyje. Dar Aušros alėja eismą paleis. Kinas ten tik dėl to, kad reikia "įveiklinti" beprasmę betono sieną. Likę aikštėje medžiai, atrodo, jau miršta... Taip kad š... bus.
Jokio šaržo    Sek, 2020-07-05 / 11:34

In reply to by Saulius

Nereikia nei žurnalistams rašyti- šiauliečiai akivaidžiai mato rekonstrukcijos rezultatą... miesto centre - dykuma...šią dykumą puošia tik tie gražūs dideli medžiai, bet čia jau ne architektų nuopelnas. Tik aktyvių šiauliečių dėka- jie išsaugoti.
Olivia     Sek, 2020-07-05 / 15:46
Pezėt ir bumbėt Šiauliečiai moka daugiausiai uz visus kitus miestus. Nieks jiems netinka,idealūs žmonės dievaži atsirado ,nebejuokinkint.
Tiesiog šiaulietė    Sek, 2020-07-05 / 16:54
Man dabar mūsų miesto aikštė primena modernų antkapį...
Gaila    Sek, 2020-07-05 / 20:57
kad turime tokį architektą, labiausiai bijau dėl to obelisko, nes toks grubus postamentas užvarytas skverelyje, kad gero netenka laukti
rimas    Pir, 2020-07-06 / 09:23
Aš tik viena matau,jog kas buvo prieš tai ir dabar yra didelis skirtumas.As dziaugiuosi sia aikštė,o visiems visvien niekados neitiksi
Nu nu    Pir, 2020-07-06 / 09:56

In reply to by rimas

Bet, kai žinai ir tikėjaisi, kad bus geriau, tiesiog, apmaudu. Ir tai, jog viskas atlikta pigiausia kaina. Būtų privatus sektorius - blizgėtų kaip bet kuris PC. Valstybiniui kliurkos atleidžiamos - algos mokamos su priedais.
nulis    Ant, 2020-07-07 / 12:42

In reply to by Nu nu

Rado su kuo palyginti - centrinę aikštę su prekybos centru. Tie prekybos centrai - trumpaamžės krebės su pigiais neoniniais skydais, plastmasiniais medžiais ir kondicionuotu oru. O čia, kaip bebūtų - granitas, medžiai, vanduo ir atviras oras.
nuliui    Ant, 2020-07-07 / 13:02

In reply to by nulis

Kalbu apie patį principą, kad pas privatininką nesuchaltūrinsi. Tegul būna tai prekybcentris ar kapinės, kur granitas, medžiai, grynas oras ir paukščiukai. O čia valstybiniame sektoriuje gali išsidirbinėti, rasdamas visokius pasiteisinimus, įveiklinimus ir visokius kitokius paverkšlenimus, kad kalta aplinka bei bla bla bla.
kaimietis    Pir, 2020-07-06 / 11:12
Laba diena, ką matone apie tai, kad ant raudų sienos ekrano rodo filmą apie tai, kaip bučiuojasi lezbietės ir po to guli abi lovoj nuogais papais? Kai tuo tarpu vaikučiai aikštėje džiaugiasi fontanais.
Nu na kuy    Pir, 2020-07-06 / 14:23
Ble..., Negi miestas negali turėti fontaną kaip normalų reprezentacinį, išskirtinį miesto įvaizdį kuriantį, fontaną? Dabar tos automatinės plovyklos su chlorkalkėmis visuose kaimuose vienodos.
jei    Ant, 2020-07-07 / 10:18
Jeigu universiteto projektų vadovas, t.y. žmogus, vedantis jaunimą į progresą, turi tik tokį supratimą apie šiuolaikinę urbanistinę architektūrą, tai nestebina, kad universitetas tapo viso labo Vilniaus filialu su ribotom programom. Kokie protai, tokie rezultatai.
iš kitos pusės    Ant, 2020-07-07 / 13:13

In reply to by jei

nėra ką projektuoti :) Užtat ar docentas, ar studentas neturi kur realizuotis. Važiuoja kitur kur gali kvėpuoti. O čia užsidaro. Priežastys valdžios neveiklume, ekonomikos sąstingyje, provincijos pozicijoje. Su kuo sutinkame likdami ir su kuo nesutinkame išvažiuodami.
Jonė    Ant, 2020-07-07 / 11:23
Suolai per platūs, ekranas tragiškas ir ten nereikalingas,nėra pavėsio.Tiesiog dykuma.
Svečias    Ant, 2020-07-07 / 12:47

In reply to by Jonė

Niekas jūsų į tą aikštę varu nevaro. Skverelis su senais medžiais ir pievute yra šalia, kitoj gatvės pusėje priešais pat savivaldybę. Ten yra pavėsis, ten nesimato ekrano, galėsit sėdėti po medžiais, kol varnos galvas nušiks.
Virginija nepikta    Ant, 2020-07-07 / 13:01
Labai norėčiau pažiūrėti, kokioje aplinkoje gyvena tie didieji "dykumų" kritikai. Jų namai (pagal jų iškalbą) turėtų būti tik individualūs, labai stilingi ir jaukūs, su mediniais takeliais ir angliškomis pievutėmis; gausūs gėlynai aplink namus dvelkia damasko rožėmis, alyvomis ir levandomis, o šimtamečiuose medžiuose lizdus čiulbėdami suka paukščiai. Bet tikrovė, ko gero kitokia: gyvena dauguma jų chruščiovkėse arba černobylio laikus menančiuose blokiniuose namuose, vienintelis jų gėlynas - lovelis ant balkono krašto. Patys nieko įspūdingo savo aplinkoje neturi, užtat architektui paaiškinti, kokia turi būti pagrindinė miesto aikštė - lengvai. Čia tai jau visi kompetentingi - nuo pensininkės su keturių klasių išsilavinimu iki supermamytės silikonu dekoruotom smegenim, kuri ant savo lakinių kiliopų nenustovi, kol vaikas po fontaną myždamas laksto.
Virginijai, jei tai Virginija    Ant, 2020-07-07 / 13:09

In reply to by Virginija nepikta

1. Vaikas myžiodamas laksto po reprezentacinį valdžios duotą fontaną :) 2. Net neįtariate kaip žmonės gyvena - kokie pas juos sutvarkyti namai, aplinka ir sodybos. Juk tie patys architektai projektuoja :) Taip, pas mus viskas išpuoselėta, todėl ir pikta, kad mums kiša pigų betoninį brukalą :)
faktas    Ant, 2020-07-07 / 13:22
blogiausia, kad raudų sienoje Rudokas plyšių nepadarė, o tai galėtų šiauliečiai savo pageidavimus ten sukišti - būt kaip Jeruzalėje :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.