10 Šiaulių metų mokytojų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Metų apdovanojimus šįmet pelnę mokytojai su miesto meru A. Visocku, vyskupu E. Bartuliu, Švietimo skyriaus vedėja E. Minkuviene.
Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse Šiauliuose buvo pasveikinti Metų mokytojai. Tradicinė miesto šventė šįmet vyko Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje. Už paskutiniųjų dviejų metų lyderystę, aktyvumą, kūrybiškumą, reikšmingą veiklą miesto bendruomenei, mokytojo profesijos prestižo didinimą Metų mokytojo vardas suteiktas 10 miesto mokyklų pedagogų. Minėtus apdovanojimus lydi ir 2 tūkstančių eurų vertės premijos.

 

Po Šiaulių savivaldybės vadovų bei Šiaulių vyskupo Eugenijaus Bartulio sveikinimų padėkos, suvenyrai bei gėlės, lydint simfoninio orkestro fanfaroms, įteikti Zitai Bagamulskienei, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos fizikos mokytojai, Rasai Balčiūnienei, Šiaulių Gegužių progimnazijos informacinių technologijų ir matematikos mokytojai, Ingai Balčytienei, Šiaulių Jovaro progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai, Ingai Dovidaitienei, Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos teatro mokytojai, Laurai Palivonienei, Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pradinių klasių mokytojai, Živilei Staškauskienei, Šiaulių Lieporių gimnazijos dailės ir technologijų mokytojai, Ingridai Petronei, Šiaulių sanatorinės mokyklos socialinei pedagogei, Jūratei Šimkuvienei, Šiaulių Didždvario gimnazijos prancūzų kalbos mokytojai, Aurelijai Šmitienei, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos matematikos, ekonomikos ir verslumo mokytojai, Ingai Urbonienei, Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos vokiečių ir anglų kalbos mokytojai.

Šie pedagogai – ne tik savo dalyko žinovai, puikiai komunikuoja su mokiniais, bet ir yra inovatyvūs – savo darbe naudoja informacines technologijas, aktyviai dalyvauja STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) veiklose, dalyvauja tarptautiniuose projektuose, užsiima kūryba, sportu, rašo vadovėlius, dalyvauja metodinėje veikloje, konferencijose ir panašiai.

Po apdovanojimų Metų mokytojus sveikino jų mokyklų bendruomenės.

Apdovanotų mokytojų vardu kalbėjo Inga Balčytienė. Ji ištarė penkis „ačiū“ žodžius. Pirmąjį – miestui, kad vienas žmogus jame yra svarbus, nors nepakaktų ir 100 apdovanojimų, kad būtų įvertinti visi puikūs mokytojai. Kitas „ačiū“ – mokyklų vadovams už pasitikėjimą, kolegoms už palaikymą, mokinių tėvams ir mokiniams už šypseną ar ašarą, namo neparneštą.

„Penktasis „ačiū“ yra mūsų šeimoms. Tėvams, kurie myli visada ir visokius. Vyrams ir gyvenimo draugams, kurie dalinasi baimėmis, rūpesčiu ir džiaugsmu. Sūnums ir dukroms, kurie išgirdę sakant „mano vaikas“, „mano vaikai“ ir supratę, kad tai ne apie juos, sako: „Nieko tokio. Viskas gerai. Aš tave myliu„“, – kalbėjo I. Balčytienė.

Pastebėjusi, kad šventė – puiki akimirka įvertinti ir pasverti savo darbą, pridūrė: „Mokytojas – kaip medis miške. Jis turi nenustelbti besistiebiančių į saulę, kad neišaugų pernelyg liauni. Jis turi teikti pavėsį, kai ypatinga kaitra, ir turi savo šaknimis įsikibęs į gimtąją žemę, nesvarstyti – derlinga ji ar skurdi. Tiesiog mėgautis gyvybe, teikiamą iš tos žemės“.

Pasibaigus iškilmėms Metų mokytojams ir visai švietimo bendruomenei koncertavo orkestras „Camerata Solaris“ (meno vadovas Vilhelmas Čepinskis), operos solistė Aistė Pilibavičiūtė, smuikininkė Bernadeta Januškaitė, Greta Karnatkaitė (saksofonas), smuiku griežė ir Vilhelmas Čepinskis.