Žudikams – griežtos bausmės

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Radviliškio rajono gyventojas Darius Preisas už nužudymą kalės aštuonerius su puse metų. 20-metis nuosprendį žada skųsti.
Trys Radviliškio rajono gyventojai 20-metis Darius Preisas, jo 28 metų brolis Arūnas Kavaliauskas ir patėvis 56 metų Egidijus Bagdonas dėl 2018 metų lapkritį mirtimi paženklinto santykių aiškinimosi Šiaulių apygardos teisme pripažinti kaltais.

 

Baudžiamojoje byloje kaltais dėl nužudymo ir viešosios tvarkos pažeidimo pripažinti broliai bei buvęs jų mamos sugyventinis E. Bagdonas.

D. Preisui skirta reali aštuonerių su puse metų laisvės atėmimo bausmė, E. Bagdonui – dešimties metų laisvės atėmimo bausmė. A. Kavaliauskas už viešosios tvarkos pažeidimą nuteistas 10 mėnesių laisvės atėmimo bausme ją atidedant metams.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažino.

Ikiteisminio tyrimo, kuriam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jūratė Tamašauskienė, metu buvo nustatytos aplinkybės dėl tragiškai pasibaigusio santykių aiškinimosi, susijusiu ir su alkoholio vartojimu.

Teismas patvirtino ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis ir nustatė, kad viename Radviliškio rajono kaime girtuokliaujantys du Baisogalos gyventojai atvyko pas pažįstamą E. Bagdoną, kuris apylinkėse žinomas kaip nelegalaus alkoholio tiekėjas.

E. Bagdono namuose atvykėliai įžūliai elgėsi, vienas iš atvykėlių trenkė šeimininkui į veidą. Vyrai svečiuose ilgai neužsibuvo, tačiau jau nueinančius juos pasivijo namo šeimininko sugyventinės sūnus D. Preisas, kuris buvo labai nepatenkintas jų pasirodymu. Jaunuolis į draugiją pasikvietė brolį Arūną ir abu nelauktus svečius pradėjo mušti.

Po kelių minučių prie jų prisijungė ir motinos sugyventinis E. Bagdonas. Santykių aiškinimasis baigėsi vieno iš atvykėlių, teisėsaugai žinomo 44 metų baisogaliečio mirtimi, o kitam buvo nežymiai sutrikdyta sveikata.