Užsieniečiams kontrabanda įkainota po 6 000 eurų

VSAT nuotr.
Baltarusijos piliečiai buvo sulaikyti po to, kai bandė išsigabenti kontrabandinius rūkalus.
Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas, kuriuo skirta bausmė dviem Baltarusijos piliečiams.

Teismo sprendimu, baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus, 29 metų Aliaksand Kholapau ir metais jaunesniam Vadzim Adamoniui teks sumokėti po 6 000 eurų baudą, bus konfiskuotas automobilis.

Abu kaltinamieji prisipažino padarę nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Tai jų atsakomybę lengvinanti aplinkybė.

Atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažįstama, kad nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad abu kaltinamieji padarė nusikaltimą, kuris priskiriamas apysunkių nusikaltimų kategorijai.

Kaltinamasis A. Kholapau per ikiteisminį tyrimą teigė, kad su juo susisiekė pažįstamas, kurio pavardės nežino ir paprašė lapkričio 9 dienos vakarą iš Radviliškio geležinkelio stoties paimti traukiniu atgabentas cigaretes bei nuvežti jas vienam žmogui. Vyras už tai pažadėjęs sumokėti 350 eurų.

2020 metų lapkričio pradžioje A. Kholapau ir V. Adamonis susitarė su Baltarusijoje gyvenančiu ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu, kad šis cigaretes paslėps traukinio, vykstančio į Radviliškio geležinkelio stotį, vagonuose. Buvo sutarta, kad nelegalų krovinį Radviliškio geležinkelio stotyje pasiims patys kaltinamieji.

Pagal išankstinį susitarimą nenustatytas asmuo 2 170 cigarečių pakelių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis paslėpė dviejų vagonų konstrukcijose. Lapkričio 9 dieną vyrai automobiliu nuvyko prie Radviliškio geležinkelio stoties. Automobilį pasistatė netoli vagonų sąstato. V. Adamonis liko automobilyje, o A. Kholapau su sportiniu krepšiu pradėjo nešti iš vagonų juose paslėptas cigaretes.

Abu kaltinamuosius sulaikė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir VSAT Specialiosios paskirties skyriaus Pagėgių komandos pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Radviliškio geležinkelio stoties ribose pastebėję įtartiną vyrą, kuris link netoliese stovėjusio automobilio „VW Passat“ lietuviškais numeriais nešė krepšį. Krepšyje buvo rasta 740 pakelių cigarečių „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Automobilyje sėdėjęs V. Adamonis nepakluso teisėtam pasieniečių reikalavimui išlipti iš automobilio. VSAT pareigūnams teko išdaužti automobilio vairuotojo durelių langą ir, panaudojus fizinę jėgą, užsienietį sulaikyti.

Abu vyrai uždaryti į areštinę, abu Europos Sąjungos erdvėje buvo teisėtai nuo rugsėjo.

Į Lietuvą atgabentų kontrabandinių cigarečių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, siekia 7 655,50 euro.