Už šnipinėjimą Rusijai nuteistas A. Paleckis jau laukiamas kalėjime

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos teismas pripažino, kad Algirdas Paleckis šnipinėjo Rusijos naudai. Vyras siunčiamas už grotų šešeriems metams.
Šiaulių apygardos teismas išdavė patvarkymą vykdyti nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje Algirdas Paleckis praėjusių metų liepos 23 dieną teismo buvo pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo Rusijos Federacijos žvalgybai ir nuteistas laisvės atėmimu šešeriems metams.

Šis teismo patvarkymas kartu su nuosprendžio nuorašu išsiųstas bausmės vykdymo institucijai – Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Šioje byloje Deimantas Bertauskas ir Algirdas Paleckis buvo kaltinami veikdami organizuota grupe kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu Rusijos Federacijos žvalgybos darbuotoju, kitais Rusijos piliečiais, šnipinėję Rusijos žvalgybai. Bylą išnagrinėjęs teismas A. Paleckį pripažino kaltu ir paskyrė jam laisvės atėmimo bausmę. Kardomosios priemonės iki nuosprendžio įsiteisėjimo A. Paleckiui buvo paliktos tos pačios: 50 000 eurų užstatas, dokumentų paėmimas ir intensyvi priežiūra, įpareigojant A. Paleckį nuo 21 valandos vakaro iki 6 valandos ryto būti savo nuolatinėje gyvenamojoje vietoje Vilniuje ir neišvykti už miesto ribų.

Šį nuosprendį A. Paleckis apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris praėjusią savaitę nuteistojo skundą atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo paskelbtą nuosprendį. Apeliacinės instancijos teismo sprendimas įsigaliojo jo priėmimo dieną.

Kaltinamąjį D. Bertauską teismas nuo baudžiamosios atsakomybės atleido ir baudžiamąją bylą jam nutraukė.