A. Paleckis kaltas dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino, kad Šiaulių apygardos teismo paskirta kalėjimo bausmė šnipinėjimu Rusijos žvalgybai kaltinamam Algirdui Paleckiui yra pagrįsta.
Lietuvos apeliacinis teismas, susipažinęs ir išnagrinėjęs nuteistojo Algirdo Paleckio gynėjų advokatų Adomo Liutvinsko ir Kęstučio Ragaišio apeliacinį skundą, jį atmetė ir paliko galioti Šiaulių apygardos teismo 2021 metų liepos 27 dienos nuosprendį, kuriuo Algirdas Paleckis pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo Rusijos žvalgybai, jam skirta reali šešerių metų laisvės atėmimo bausmė.

 

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad A. Paleckis pagrįstai pripažintas kaltu dėl kvalifikuoto šnipinėjimo, kadangi jis kartu su nuo baudžiamosios atsakomybės atleistu asmeniu, veikdami organizuota grupe su Rusijos Federacijos federalinės saugumo tarnybos darbuotoju, Rusijos Federacijos piliečiais, Federalinės saugumo tarnybos pavedimu vykdė paskirtą užduotį – Lietuvos Respublikos teritorijoje už piniginį ir kitokį atlygį rinko Rusijos Federacijos žvalgybos instituciją dominančią informaciją.

Apeliacinis teismas pažymėjo, kad nėra pagrindo abejoti Lietuvos Respublikos valstybės saugumo departamento pateikta informacija, ją patvirtina ir byloje surinkti duomenys.

Šiaulių apygardos teismas, anot Apeliacinio teismo, pagrįstai Federalinę saugumo tarnybą laikė kitos valstybės žvalgybą vykdančia organizacija, o asmenį, su kuriuo bendravo nuteistasis, – šios užsienio valstybės žvalgybos organizacijos atstovu.

Teismas taip pat pritarė Šiaulių apygardos teismo išvadai, kad Rusijos Federacijos žvalgybos organizaciją dominanti informacija buvo renkama. Tai patvirtina tokios aplinkybės – buvo surastas asmuo, surinkti duomenys apie galintį padėti asmenį, aptartas mokėjimas už „paslaugas“, duomenys perduoti užsienio valstybės žvalgybos organizacijos atstovui ir panašiai.

Apeliacinės instancijos teismui taip pat nekilo abejonių, kad A.Paleckis šnipinėjimo veiksmus atliko už atlygį, kadangi jam ir šių veiksmų vykdymo bendrininkui buvo sumokėta 6 000 eurų, taip pat buvo sudarytos verslo vystymo sąlygos Rusijoje, pagalba gaunant nemokamas Rusijos vizas, nemokama viešnagė sodyboje.Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.