Už nesumokėtą viskį šiauliečiui teks susimokėti

Policijos nuotr.
Anot pareigūnų, viskio mėgėjas parduotuvėse elgėsi lyg namuose: ateina, pasiima, ko panorėjęs ir išeina, kur susiplanavęs.
31-erių šiaulietis, šeimininkavęs parduotuvėse ir paskui mėgavęsis iš jų pasisavintu alkoholiu, netrukus stos prieš teismą. Už vagystes vyrui gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas arba areštas.

Kovo pabaigoje Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai sulaukė „Maximos“ prekybos tinklo atstovų pareiškimo, kad Šiauliuose ir Šiaulių rajono parduotuvėse kelias dienas iš eilės fiksuojamos viskio, dažniausiai „Jack Daniels“, vagystės – jos pastebėtos, peržiūrėjus parduotuvių vaizdo kamerų įrašus.

Kovo 18-osios vakarą Šiauliuose esančioje šio tinklo parduotuvėje matyti, kaip vyras, atėjęs į alkoholinių gėrimų skyrių, užsikiša už kelnių vieno litro talpos butelį „Jack Daniels“ ir ramiai išeina pro kasą, net nestabtelėjęs.

Kovo 20-osios vaizdo įrašę matyti, kaip tas pats vyras analogišku būdu šeimininkauja Kuršėnuose esančioje „Maximoje“. Vidurdienį užsukęs į šią parduotuvę, jis per 10 minučių net du kartus išsineša po du litro talpos butelius viskio.

Kitą dieną šiaulietis užfiksuotas, kaip iš kitos šio tinklo parduotuvės, esančios taip pat Kuršėnuose, išsinešė ne tik litrą „Jack Daniels“, bet ir litrą „Jameson“ viskio.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl vagysčių iš minėtų parduotuvių, paaiškėjo, kad tas pats įtariamasis kovo 21 dieną pasigrobė du butelius „Gentlemen Jack“ ir iš Kuršėnuose esančios „Norfos“ parduotuvės.

Iš viso alkoholio vagystėmis vienam prekybos tinklui ilgapirštis viskio mėgėjas padarė beveik 200 eurų, kitam – pusšimčio eurų turtinę žalą.

Prekybos centruose jis šeimininkavo tarsi savo namuose: ateidavo, iš lentynos pasiimdavo jam patikusį butelį ir be trikdžių išeidavo.

Nors įtariamojo, kaip ir visų kitų šiuo metu šalies gyventojų, veidą karantino reikalavimu dengė kaukė, tačiau Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams pavyko identifikuoti jo asmenybę, net neprašant visuomenės pagalbos.

Tyrėjams iš pradžių pavyko nustatyti automobilį, kuriuo įtariamasis važiavo į parduotuves alkoholio, o po to ir jį patį. Vyras už vagystes jau teistas Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje. Dabar teisinosi vogęs tam, kad galėtų viskiu paskaidrinti jį užplūdusį juodą gyvenimo laikotarpį.