Už kvaišalus nepilnametei laukia teismo nuosprendis

ŠAT nuotr.
Kovo 10 dieną Šiaulių apygardos teismas byloje ketina skelbti nuosprendį.
Šiaulių apygardos teismo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje 22 metų šiaulietis Aivaras S. kaltinamas neteisėtu narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimu, gabenimu, laikymu ir platinimu nepilnamečiui, išklausyti proceso dalyviai, pasakytos baigiamosios kalbos.

Nusikaltimas galėjo būti padarytas praėjusiųjų metų kovo 14 dieną Radviliškyje, kai Aivaras S. savo draugės nepilnametei seseriai davė vartoti narkotinių medžiagų – kanapių.

Aivarui S. taip pat buvo pareikšti kaltinimai, kad jis praėjusiųjų metų gegužę Šiaulių mieste, tiksliai nenustatytoje vietoje ir iš nenustatyto asmens už 40 eurų nusipirko 2,237 gramo narkotinės medžiagos – kanapių, kurias automobiliu gabeno į Radviliškį.

Teisme šiaulietis kaltu prisipažino visiškai, jis teigė lemtingą dieną lauke rūkęs vadinamą žolę, tada nepilnametė pati paprašiusi duoti ir jai patraukti dūmo.

Netrukus mergina pasijuto blogai ir greitosios pagalbos buvo išvežta bei paguldyta į Šiaulių ligoninės Vaikų reanimacijos skyrių.

Kaltinamasis teigė žinojęs, kad mergina yra nepilnametė, patikslino, jog už tai iš nepilnametės jokių pinigų nepaėmė. Vaikinas dievagojosi, kad tą dieną pats buvo parūkęs žolės, todėl nesuvokė, kas vyksta.

Teisme Aivaras S. labai gailėjosi, visų atsiprašė ir pasižadėjo daugiau nedaryti nusikaltimų.

Šioje byloje valstybės kaltinimą palaikantis prokuroras prašė atkreipti dėmesį į nepilnametės duotus parodymus, kuriuose nurodoma, jog įvykio metu ji Aivaro S. prašiusi, kad šis už 10 eurų jai nupirktų alkoholio, bet vaikinas už tą sumą padavęs jai patraukti dūmo.

Prokuroras teismo prašė Aivarą S. pripažinti kaltu ir už padarytas nusikalstamas veikas paskirti jam bausmę – laisvės atėmimą pusketvirtų metų, bausmę paskiriant atlikti pataisos namuose.

Kaltinamojo gynėja teigė, jog jos ginamasis yra jaunas, turi darbą, augina du mažamečius vaikus, darbdavio charakterizuojamas teigiamai. Anot advokatės, izoliuoti kaltinamąjį nuo visuomenės būtų neproporcinga bausmė. Gynėja teismo prašė Aivarui S. skirti švelnesnę bausmę – baudą, areštą, bet ne laisvės atėmimo bausmę.