Ugnis įkalčių nesunaikino

Policijos nuotr.
Policijos sustabdytas automobilis po kelių akimirkų skendo dūmų ir ugnies debesyje.
Gegužės 12-ąją, prieš 13 valandą, Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnams, kelyje Šiauliai-Palanga sustabdžius patikrinti įtarimą automobilį, viskas baigėsi ugnies fejerverku.

Prie sustabdyto BMW 320D vairo sėdėjęs vyras ramiai pareigūnams pateikė vairuotojo ir automobilio dokumentus. Jis buvo blaivus. Paprašytas atidaryti bagažinę taip pat liko ramus ir patikinęs, kad tuoj bagažinę atidarys, staiga pasisuko į automobilio galą ir ištiesė ranką, lyg norėdamas padėti patikrintus dokumentus. Tada iš automobilio pasipylė dūmai. Pareigūnė dar spėjo pamatyti, kad automobilio gale buvo trys permatomi plastmasiniai buteliai.

Akimirksniu įsiliepsnojo ugnis, ji apėmė visą automobilį. Vairuotojas pareigūnams aiškino, kad jo automobilyje vis trumpino elektra, bagažinės dangtis tai atsidarydavo, tai ne, dėl to BMW esą ir galėjo užsidegti.

Kai atvykę ugniagesiai užgesino ugnį, tada ir paaiškėjo, kad gaisras kilo ne dėl trumpo jungimosi – sudegusiame automobilyje aptikta kontrabandinių cigarečių.

Įtariama, kad vyras, siekdamas sunaikinti nusikalstamos veikos įkalčius, pats padegė automobilį. Kadangi transporto priemonė priklauso ne jam, tai dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.

42 metų vilnietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jo laukia dar ir administracinė atsakomybė už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, nes gaisro metu sudegė ne visas kontrabandinių rūkalų krovinys.

Policijos pareigūnai iš BMW ištraukė 1 324 pakelius „NZ Gold“ ir „Fest“, nepažymėtus mūsų šalies banderolėmis. Jų muitinė vertė – beveik 4 600 eurų.

Kai neteisėtai įsigytų, laikomų, gabenamų akcizinių prekių vertė vertė viršija penkiasdešimt, bet neviršija vieno šimto penkiasdešimt bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, gresia bauda nuo penkių tūkstančių dviejų šimtų iki šešių tūkstančių eurų.