Trečias įsibrovimas į senolio butą buvo lemtingas: nusikaltėliai išgirdo nuosprendį

Redakcijos archyvo nuotr.
Baudžiamosios bylos duomenimis, recidyvistai į senolio butą įsibrovė net triskart. Abu išgirdo realias laisvės atėmimo bausmes.
Šiauliečiai Mindaugas Mačiulis ir Eiminas Stonaitis už senolio apiplėšimą ir brovimąsi į jo namus Šiaulių apylinkės teisme išgirdo nuosprendį.

34 metų M. Mačiulis kalės dvejus metus ir devynis mėnesius. Šią bausmę subendrinus su ankstesne, šiauliečiui paskirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė.

E. Stonaičiui skirtas laisvės atėmimas vienus metus ir devynis mėnesius.

Teismas tenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį dėl 420 eurų žalos atlyginimo.

Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, jų atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje, būdami neblaivūs ir ši aplinkybė turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui. Abu kaltinamieji jau teisti, teistumas neišnykęs, yra recidyvistai. M. Mačiulis anksčiau teistas 14 kartų, E. Stonaitis – 11 kartų, abu daugiausia už turtinio arba smurtinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

Kaltinamieji kaltais neprisipažino, tačiau jų versijos nesutapo. Per ikiteisminį tyrimą M. Mačiulis parodymus duoti atsisakė. Per teismo posėdį tvirtino, kad nukentėjusysis pats jį įsileisdavo į namus, pats duodavo pinigų, kad parneštų alkoholio. Nurodė, kad ne viską tiksliai pamena, bet pinigų, telefonų ar televizoriaus tikrai neėmė, Tačiau vėliau, duodamas parodymus teisme, vyras nurodė, jog, jei būtų buvusi 200 eurų suma, gal ir būtų susigundęs.

Įtariamuoju apklaustas E. Stonaitis per ikiteisminį tyrimą kaltės prisipažino. Vėliau jis versiją pakeitė, savo kaltės nepripažino, teigė, kad jis buvo „ant baltų arklių“, todėl jo per ikiteisminį tyrimą duotais parodymais vadovautis negalima.

Bylos duomenimis, M. Mačiulis tris kartus įsibrovė į senolio namus. Pirmą kartą – 2020 metų balandžio 12 dieną – ir antrą kartą – gegužės 3 dieną – kartu su ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu. Abu kartus išlaužtos durys. Šeimininkas buvo pastumtas ir saugomas, kad negalėtų išeiti iš buto ir kviestis pagalbos.

Pirmą kartą M. Mačiulis iš virtuvėje esančio stalo stalčiaus pagrobė – 200 eurų. Antrąsyk – du mobiliuosius telefonus.

Gegužės 4-ąją M. Mačiulis ir E. Stonaitis, išlaužę buto duris, vėl įsibrovė į senolio butą. M. Mačiulis bute ieškojo vertingų daiktų. Nieko neradus E. Stonaitis paėmė televizorių.

Tačiau nusikalstamos veikos įsibrovėliai nebaigė: laiptinėje buvo pastebėti pašalinio asmens, E. Stonaitis pargriuvo, todėl televizorių paliko laiptinėje.