Tragedija netapo pamoka

Redakcijos nuotr.
Vaiką kelyje pražudęs mažeikiškis Sigitas Kaktys po tragiško įvykio už greitį baustas jau kelis sykius. Tragedijos bylą apeliacine tvarka nagrinėja Šiaulių apygardos teismas.
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija apeliacine tvarka nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje greičio viršijimu, dėl kurio įvyko avarija ir žuvo mažametis vaikas, kaltintas Mažeikių ligoninės direktorius 65 metų Sigitas Kaktys šių metų gegužės 13 dieną Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmų nuosprendžiu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, kaltinamajam susitaikius su nukentėjusiaisiais. Tokį teismo sprendimą apskundė ir Prokuratūra, ir nukentėjusieji.
Ir po tragiško įvykio tik per plauką kalėjimo išvengęs S. Kaktys greičio kelyje nesumažino – baustas jau ne kartą.

Prašo griežtesnės bausmės

Teismas pirmadienį vykusiame posėdyje atliko atnaujintą įrodymų tyrimą, išklausė šalių baigiamąsias bylas. Sprendimą numatoma skelbti spalio 27 dieną.

Posėdyje teisėjų kolegija atleistojo nuo baudžiamosios atsakomybės S. Kakčio klausė, ar įvykio metu jis galėjęs važiuoti apie 149 kilometrus per valandą greičiu. Vyras atsakė, jog į automobilio spidometrą tada tiesiog nežiūrėjęs.

Byloje valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė kaltinamojo paprašė patikslinti, kiek kartų jis yra baustas administracine tvarka. S. Kaktys sakė, jog daugiausia baustas už greičio viršijimą, du kartus greitis buvo viršytas jau po tragiško įvykio.

Valstybės kaltintoja teigė palaikanti savo kolegos pateiktą apeliacinį skundą, kuriame apeliacinės instancijos teismo prašoma priimti naują nuosprendį – už padarytą nusikalstamą veiką S. Kaktį pripažinti kaltu ir jam paskirti vienu trečdaliu sumažintą galutinę bausmę – laisvės atėmimą dvejiems metams, bausmės vykdymą atidedant tokiam pačiam laikotarpiui. Taip pat prokuroras prašo uždrausti S. Kakčiui vairuoti transporto priemones vienerius metus.

Nuo baudžiamosios atsakomybės atleisto S. Kakčio gynėjas savo kalboje teisėjų kolegijos prašė atmesti nukentėjusiųjų ir prokuroro pateiktus apeliacinius skundus. Advokatas teigė nematąs jokio pagrindo jo ginamajam taikyti griežtesnę baudžiamojo poveikio priemonę – pirmosios instancijos teismas sprendimą priėmė vadovaudamasis šalyje susiformavusia teismų praktika. S. Kakčio gynėjas pridūrė, kad jo ginamasis nukentėjusiesiems didžiąją dalį žalos jau atlygino.

Tragiškas skrydis

Mažamečio berniuko mirtimi pasibaigusi avarija įvyko 2018 metų lapkričio 15 dieną Mažeikių rajone esančiame Balėnos kaime. Tą dieną S. Kaktys, vairuodamas lengvąjį automobilį „Volvo S90“, važiavo link Mažeikių apie 149 kilometrų per valandą greičiu, nors tame kelio ruože nustatytas maksimalus leistinas greitis – 90 kilometrų per valandą.

Bylos duomenimis, artėdamas prie priešinio eismo juostoje sustojusio mokyklinio autobuso „VW Crafter Altas“ su įjungtomis įspėjamosiomis mirksinčiomis oranžinėmis šviesomis, S. Kaktys nesulėtino greičio ir nesustojo iškilus grėsmei eismo saugumui praleisti vaikus.

Vyro vairuojamas „Volvo“ partrenkė iš mokyklinio autobuso išlipusį ir važiuojamąją kelio dalį kirtusį mažametį. Dėl daugybinių kaukolės skliauto ir pamato kaulio lūžių, galvos smegenų sumušimo ir aortos krūtininės dalies plyšimo berniukas įvykio vietoje žuvo.

Kaltinamasis teismo posėdyje dėl jam pareikšto kaltinimo kaltu prisipažino. Teigė nepastebėjęs kelyje esančio mokyklinio autobuso, dėl to nesulėtino greičio ir, iš automobilio galinės dalies išbėgus vaikui, jį partrenkė.

S. Kaktys prisiėmė atsakomybę dėl to, kad neįvertino važiavimo aplinkybių. Vyras kaltę pripažino visiškai.