Tėvažudystės byla – į pabaigą

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių apygardos teismas gruodžio 20 dieną ketina skelbti nuosprendį tėvažudystės byloje.
Anksčiau keturis kartus Lietuvoje ir aštuonis kartus Didžiojoje Britanijoje teistas 33 metų šiaulietis R. R., kaltinamas savo tėvo nužudymu, Šiaulių apygardos teisme tarė paskutinį žodį. Baigiamąsias kalbas pasakė ir kiti proceso dalyviai.

Sunkus nusikaltimas padarytas 2020 metų gruodžio 30 dieną. R. R. kaltinamas tuo, kad jis savo tėvų name, esančiame Šiaulių mieste, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, asmeninio konflikto su savo tėvu S. P. metu, ne mažiau kaip du kartus ranka tyčia jam sudavė į galvą. 60 metų vyras mirė įvykio vietoje. Sulaikytas R. R. nusikaltimo aplinkybių paaiškinti negalėjo.

Paaiškėjo, kad vyras nužudytas praėjus vos kelioms valandoms po jo žmonos laidotuvių. Gruodžio 30-ąją buvo laidojama dėl ligos mirusi R. R. motina. Po laidotuvių artimieji pabendravo velionės namuose, o vėliau išsiskirstė. Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad po gedulingos vakarienės name liko nakvoti velionės sutuoktinis ir iš užsienio į laidotuves iš Vokietijos grįžęs jo sūnus R. R.

Gruodžio 31-osios rytą R. R. paskambino policijos pareigūnams ir pranešė, jog atsikėlęs savo tėvą radęs be gyvybės ženklų. Vyras negalėjo paaiškinti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis buvo nužudytas jo tėvas.

Kaltinamasis R. R. pareigūnams teigė, kad po laidotuvių namuose susirinkę pavalgė, paminėjo velionę. Vyras sakė, kad grįžęs iki laidotuvių su tėvu ir broliu dar išgėrė alkoholio. Neprisiminė, kad lemtingąjį vakarą tarp jo ir tėvo būtų buvę kokie konfliktai.

Tardamas paskutinį savo žodį R. R. teigė, kad po įvykio yra psichologiškai paveiktas, iki šiol negalintis patikėti tuo, kas įvyko.

Valstybės kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė teismo prašė R. R. pripažinti kaltu dėl savo tėvo tyčinio nužudymo ir jam paskirti bausmę – laisvės atėmimą 12 metų, į bausmės laiką įskaitant kaltinamojo sulaikymo ir suėmimo laiką.

Kaltinamojo gynėjas savo kalboje pabrėžė, kad R. R. niekada savo kaltės neneigė, tik tvirtino, jog nusikaltimo aplinkybių tiesiog neprisimena, nes buvo apsvaigęs nuo suvartoto didelio kiekio alkoholio. Advokatas pabrėžė ir tai, kad jo ginamasis pats pranešė apie įvykį, mėgino tėvui suteikti pagalbą, todėl, anot gynėjo, tai turi būti atitinkamai įvertintą skiriant kaltinamajam bausmę.