Teismas: lūšys Joniškio rajone paimtos teisėtai

AAA nuotr.
Teismas patvirtino, kad neleistinomis sąlygomis Joniškio rajone laikytos lūšys buvo konfiskuotos teisėtai.
Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmai patvirtino, kad septynios lūšys Joniškio rajone buvo laikomos pažeidžiant gyvūnų laikymo teisės aktų reikalavimus ir Aplinkos apsaugos departamentas šių metų sausio 9 dieną jas paėmė teisėtai.

Kad lūšys laikomos neteisėtai ir netinkamomis sąlygomis, nustatyta 2020 metų rugsėjį. Tada Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, gavę pranešimą, atliko rotacinį neplaninį laukinių gyvūnų aptvaro patikrinimą Joniškyje. Kad apžiūra vyktų sklandžiai, į pagalbą buvo pasitelkti profesionalai iš Lietuvos ir Italijos.

Tačiau ir po aplinkosaugininkų patikrinimo iki šių metų sausio 9 dienos lūšys ir toliau buvo laikomos pažeidžiant gyvūnų teisės aktų reikalavimus: laikymo sąlygos neužtikrino gyvūnų gerovės, viena lūšis per tą laiką nugaišo, dar viena rasta serganti.

Į gyvūnų voljerus atvykę aplinkosaugininkai pateko turėdami teismo sprendimą. Jas paimant buvo surašytas protokolas asmeniui, kuris lūšis laikė neteisėtai (neturėdamas privalomų dokumentų), eksponavo ir galimai jomis prekiavo.

Kad būtų užtikrintas procedūros skaidrumas ir teisėtumas, Departamento pareigūnų prašymu dalyvavo policijos pareigūnai ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistas.