Teisiamasis prašo leisti atlikti bausmę ligoninėje

Asociatyvi nuotr.
Bylos duomenimis, iš Ispanijos pargabentas kanapes ketinta parduoti Lietuvoje ir užsidirbti dvigubai.
63 metų P. G., kaltinamas neteisėtu narkotinių medžiagų kontrabanda turint tikslą jas platinti, Šiaulių apygardos teisme antradienį tarė paskutinį žodį. Sprendimą byloje teismas numato skelbti balandį.

Sunki sveikatos būklė

Teismas šią bylą išnagrinėjo sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Kaltinamasis visiškai kaltu prisipažino tik teisme. Vyras buvo neseniai atlikęs bausmę taip pat už narkotikų laikymą turint tikslą juos platinti.

Antradienį vykusiame posėdyje valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė kaltinamojo visišką prisipažinimą teismo prašė pripažinti jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe ir paskirti devynerius su puse metų laisvės atėmimo bausmę, ją sumažinant vienu trečdaliu.

Kaltinamojo gynėjas teismo prašė atkreipti dėmesį į jo ginamojo sunkią sveikatos būklę.

Kaltinamasis labai apgailestavo, kad įsivėlė į šį nusikaltimą, anot jo, įtakos galėjo turėti ir artimo žmogaus netektis, jį patį užklupusios sunkios ligos. P. G. teismo prašė, kad būtų leista jam paskirtą bausmę atlikti Laisvės atėmimo vietų ligoninėje.

Dalį spėjo parduoti

2019 metų lapkričio pabaigoje P. G., būdamas Ispanijos Karalystėje, su tyrimo metu nenustatytu asmeniu susitarė, kad šis už 2 000 eurų nupirks apie du kilogramus narkotinės medžiagos – kanapių, ir jas atgabens į Lietuvą. Tų pačių metų pabaigoje brangus krovinys mikroautobusu buvo atvežtas į iš anksto sutartą vietą.

Tą pačią dieną P. G. narkotikus parsivežė pas save į namus ir paslėpė juos dujų baliono viduje įrengtoje slėptuvėje.

2020 metų sausio 24 dieną dalį kanapių P. G. į skolą už 4 000 eurų pardavė vienam asmeniui, likusią dalį laikė paslėptas, kol jas po kelių dienų per kratą surado policijos pareigūnai.

Iš pradžių P. G. kaltu prisipažino tik iš dalies, tačiau teisme vyras savo kaltę pripažino visiškai. P. G. teismui sakė, jog už du kilogramus narkotinių medžiagų Ispanijos Karalystėje nepažįstamam vyrui sumokėjęs 2 800 eurų, o narkotikus pardavęs planavo uždirbti 6 000 eurų. P. G. teismui sakė, jog slėptuvę dujų balione įrengė todėl, kad kanapės neišgaruotų.