Tardymo izoliatoriuje išbandyta inovatyvi metodika

ŠTI nuotr.
„Lego“ kaladėlės mokymuose tapo vienijančiu elementu, nes jį gali naudoti kiekvienas, nepriklausomai nuo savo išsilavinimo, pozicijos ar kultūros.
Visame pasaulyje paplitusią metodiką „Lego Serious Play“ Šiaulių tardymo izoliatoriaus Saugumo valdymo skyriaus dinaminės priežiūros modelį taikantys specialistai Dainius Čiūdaras, Julita Barkauskienė, Ligita Dilinskienė, Reda Ščerbauskienė panaudojo organizuodamos švietėjiškus užsiėmimus su kalinčiaisiais. Ši metodika padeda išmokti greičiau priimti sprendimus, atlikti problemų giluminę analizę, moko susitarti sprendžiant bendrus klausimus, gerinti vidinę komunikaciją.

Dalyviai buvo suskirstyti į tris komandas, kuriose buvo po tris narius iš kiekvienos grupės. Pirmiausia specialistai supažindino nuteistuosius, kas tai yra šis mokomasis žaidimas gali būti naudingas jų asmeniniam tobulėjimui. Po to vyko praktinis užsiėmimas su „Lego“ konstruktoriaus kaladėlėmis. Dalyviai turėjo atskleisti savo gebėjimus ir kūrybingumą ir įvykdyti užduotį tema „Šiaulių tardymo izoliatoriaus gerbūvio gerinimas“.

Pristatydami savo idėjas, dalyviai pateikė kaip jie įsivaizduoja save vadovo – lyderio vaidmenyje ir kokius sprendimus priimtų, gerindami įstaigos infrastruktūrą, kalinimo sąlygas. Kiekvienas dalyvis galėjo prisidėti savo žiniomis ir nuomone nagrinėjama tema. Pareigūnai stengėsi, kad diskusijoje vyrautų sąžiningas ir atviras dialogas bei būtų sukurta bendradarbiavimo atmosfera, nei vienas iš dalyvių nedominuotų kitų sąskaita. Renginio dalyviams buvo įteiktos simbolinės dovanėlės.

„Lego Serious Play“ – inovatyvus, eksperimentinis procesas, sukurtas paskatinti inovatyvumą ir verslumą, tačiau pastaruoju metu taikomas ir kitų sričių mokymams.