Nuteistojo sumeistrauta bažnyčia pelnė tarptautinį apdovanojimą

ŠTI nuotr.
Į parodą išsiųstas kone metro aukščio nuteistojo Andriaus padarytas medinės bažnyčios maketas sulaukė tarptautinio dėmesio.
Lenkijoje vykusioje tarptautinėje nuteistųjų kūrybos parodoje Šiaulių tardymo izoliatoriuje kalinčio Andriaus darbas užsienio dalyvių grupėje įvertintas dovana ir padėka.

Ūkio aptarnavimo būryje dirbantis nuteistasis į parodą išsiuntė įspūdingą, kone metro aukščio paties rankomis padarytą medinės bažnyčios maketą.

Tai, kad kūrinys atsidūrė parodos geriausiųjų darbų kataloge ir buvo apdovanotas, nustebino ir patį jo autorių. Jis pasakojo, kad pirmąjį koplyčios maketą sumeistravo dar besimokydamas vidurinėje mokykloje.

„Man patinka gaminti iš medžio, esu padaręs daugybę namukų-taupyklių, tačiau bažnyčios maketas – ypatingas“,– pasakojo kūrinio autorius.

Šiam darbui tris mėnesius jis skyrė savo laisvalaikį ir savaitgalius. Bažnyčios viduje – altorius, suolai, sakykla, net Kristaus kelio stotys. Šventovėje jaukiai dega šviesa, kuri užgęsta uždarius bažnyčios duris. Bažnyčios išorėje – Kristaus paveikslai.

„Vieną paveikslėlį padovanojo mus aplankantieji savanoriai, o kitą išprašiau iš kolegos. Bažnyčios varpą nuliejo vienas nuteistasis. Galima sakyti, kad ir kolegų indėlis yra“, – apie kūrybos procesą kalbėjo Andrius.

Tobulų simetriškų formų kūrinį nuteistasis pastatė be brėžinių, kaip jis pats sako „iš akies“. Paklaustas, gal statydamas stengėsi padaryti konkrečios kažkur esančios bažnyčios maketą, Andrius pripažino, kad jo bažnyčia bene labiausiai panaši į Kelmėje esančią šventovę.