Mainais už knygų namelius – knygos nuteistiesiems

ŠTI nuotr.
Bibliotekininkų dovana Šiaulių tardymo izoliatoriaus nuteistiesiems – juos dominančios knygos.
Šiaulių tardymo izoliatorių pasiekė socialinių partnerių – Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kalintiesiems paskolintos knygos.

Ne vienerius metus trunkantis bendradarbiavimas virto prasminga socialine partneryste, kuria džiaugiasi ir biblioteka, ir izoliatoriuje laikomi suimtieji bei nuteistieji. Ne vienas bibliotekos filialas skaitytojus kviečia naudotis knygų apsikeitimo nameliais, kuriuos sukūrė ir pagamino nuteistieji.

Ir pati bendradarbiavimo su miesto biblioteka idėja gimė knygų namelyje. Prie Šiaulių tardymo izoliatoriaus pastačius nuteistųjų pagamintą knygų namuką, jis tiesiog sužavėjo aplinkinių gatvių gyventojus bei netoliese įsikūrusios bibliotekos darbuotojus.

Viešoji biblioteka mainais už unikalius, akį traukiančius knygų namelius nuteistuosius ir suimtuosius pakvietė naudotis jos knygų fondais. Nors Šiaulių tardymo izoliatoriaus bibliotekoje – aštuoni tūkstančiai knygų, pačių populiariausių, naujausių joje dar nėra.

„Sudarėme pageidaujamų knygų sąrašus pagal kalinčiųjų prašymus ir labai laukta literatūra atkeliavo į izoliatorių“, – sakė Resocializacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jorūnė Ramoškaitė.

Suimtieji ir nuteistieji bibliotekininkus, anot jos, nustebino itin plačiu literatūriniu skoniu. Vieni skaitytojai pageidavo „Sostų karų“, Hario Poterio nuotykių, kiti džiaugėsi galėdami paskaityti psichiatro ir psichoanalizės pradininko Z. Freud knygas. Miesto bibliotekininkai išpildė skaitytojų pageidavimus, surinko ir paskolino visas norimas knygas.