Svetima banko kortele naudotasi slepiant mokesčius

FNTT nuotr.
FNTT atliekamo tyrimo duomenimis, šiaulietis, atlikęs daugiau kaip 1 200 gryninimo operacijų, neteisėtai įgijo apie 768 580 eurų.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba pareigūnai pareiškė įtarimus Šiaulių gyventojui, kuris, pasinaudodamas kitam asmeniui išduota vieno Lenkijos banko kortele, per dvejus metus neteisėtai išsigrynino daugiau nei 768 tūkstančių eurų, taip siekdamas nemokėti mokesčių valstybei.

Kratų metu iš šiauliečio namų buvo paimta beveik 40 tūkstančių eurų grynaisiais pinigais, devynios mokėjimo kortelės, iš kurių trys – kitų asmenų vardais. Dar beveik 160 tūkstančių eurų buvo rasta kitose su tyrimu susijusiose vietose. Taip pat rasta daug įvairių kompiuterių dalių. Iš viso kratos buvo atliktos aštuoniose vietose, trijose apskrityse.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dvejus metus kompiuterinės technikos ir jų dalių neteisėta prekyba vertęsis šiaulietis naudojosi kito asmens vardu išduota banko kortele, susieta su Lenkijos banku „Millenium“.

Per 2018–2020 metus banko kortele atlikęs daugiau kaip 1 200 gryninimo operacijų, įtariamasis neteisėtai įgijo apie 768 580 eurų, pinigus grynindamas įvairiuose bankomatuose, daugiausiai Šiaulių mieste. Turimi duomenys rodo, kad šie pinigai galėjo būti gauti pardavus kompiuterinę techniką užsienyje gyvenantiems piliečiams, daugiausiai Kinijos ir Rusijos.

Minėtas šiaulietis taip pat įtariamas 2017–2019 metais neteisėtai prisijungdavęs prie kito Lietuvos piliečio banko sąskaitų. Įtariama, kad tokių prisijungimų būta ne mažiau nei 195 kartai.

Griežčiausia numatoma bausmė už netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimą, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimą ar neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis – laisvės atėmimas iki šešerių metų.