Apsimelavęs vyras bausmės neišvengs

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos teismas atmetė už sukčiavimą nuteisto vyro skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį.
Šiaulių apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs bylą, atmetė nuteistojo skundą ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą. Nuteistasis, anksčiau teistas už turtinio pobūdžio nusikalstamas veikas, lieka pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.

Nusitaikė į draudimo bendrovę

Teisiamasis neišvengė paskirtos trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmės.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikė Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Laurynas Butvidas. Tyrimą atliko Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Bylos duomenimis, gyventojas, sumanęs apgauti draudimo bendrovę, trumpuoju pagalbos numeriu melagingai pranešė apie nebūtą nusikaltimą. Pareigūnams jis melagingai nurodė, jog 2018 metų lapkritį automagistralėje Klaipėda–Kaunas valandai kelkraštyje paliko savo vairuotą automobilį, iš kurio buvo pagrobti jo vadovaujamai įmonei priklausantys daiktai – kompiuteris, fotoaparatas, objektyvai ir kita. Kaltinamasis nurodė, jog padaryta žala siekė daugiau nei 13,5 tūkstančio eurų.

Dėl neva įvykdytos vagystės vyras kreipėsi ir į draudimo bendrovę. Siekdamas gauti kompensaciją už tariamai patirtus nuostolius, kaltinamasis draudimo įmonei pateikė suklastotus dokumentus – sąskaitas faktūras, patvirtinančias pagrobtų daiktų įsigijimo faktą. Pagal šias sąskaitas draudimo bendrovė dalį – 3 tūkstančius eurų – išmokos pervedė kaltinamojo valdomai įmonei.

Vėliau gautą išmoką kaltinamasis pervedė į savo mažametės dukros vardu atidarytą banko sąskaitą. Taip jis pasisavino 3 tūkstančių eurų dydžio draudimo išmoką ir pasikėsino apgaule savo naudai įsigyti didelės vertės – beveik 14 tūkstančių eurų – svetimą turtą.

Bausmė pailgėjo

Šiaulių apylinkės teismas, pernai lapkritį išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, pripažino vyrą kaltu dėl sukčiavimo ir melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą. Už šiuos nusikaltimus jam buvo paskirta trejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Nuteistasis su tokiu sprendimu nesutiko ir apskundė jį Šiaulių apygardos teismui.

Aukštesnės instancijos teismas, išnagrinėjęs nuteistojo skundą, jį atmetė ir paliko galioti žemesnės instancijos teismo skirtą bausmę.

Nuteistasis, šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę už ankstesnius nusikaltimus, už grotų bendrai turės praleisti septynerius metus ir šešis mėnesius.