Senovinio automobilio pasisavinimo byla perduota teismui

Prokuratūros nuotr.
1969 metais pagamintas automobilis „Cadillac Deville Convertible“, įtariama, pateko į nusikaltimo pinkles.
29-erių metų Pakruojo rajono gyventojas netrukus turėtų stoti prieš Šiaulių apygardos teismą – vyras kaltinamas didelės vertės turto pasisavinimu, sukčiavimu, dokumento suklastojimu ir jo panaudojimu.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyras, siekdamas apgaule pasipelnyti, galimai pasisavino jam patikėtą ir jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą – Norvegijos piliečiui priklausantį 25 tūkstančių eurų vertės 1969 metų „Cadillac Deville Convertible“ automobilį.

Surinkta duomenų, kad 2017–2018 metais kaltinamasis, piktnaudžiaudamas nukentėjusiojo pasitikėjimu ir žadėdamas atlikti automobilio remonto bei restauravimo darbus, iš automobilio savininko išviliojo beveik 5 tūkstančius eurų.

Įtariama, kad kaltinamasis sutartų remonto darbų neatliko, automobilio negrąžino ir be savininko žinios pardavė automobilį senovinių automobilių mėgėjui už pustrečio tūkstančio eurų. Pastarasis, atlikęs automobilio remonto darbus, perpardavė jį retro automobilių klubo narei už pusaštunto tūkstančio eurų.

Nors automobilis ir nebuvo užregistruotas valstybės registruose, policijos pareigūnams pavyko jį surasti. 2021 metų gruodžio mėnesį automobilis buvo paimtas iš paskutinio jį įsigijusiojo, perduotas Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui ir grąžintas teisėtam savininkui – Norvegijos piliečiui.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo kreiptasi į nepriklausomą turto vertintoją, kuris, atlikęs automobilio vertinimą, nustatė, kad jo vertė siekia 25 tūkstančius eurų. Panašiai savo automobilį buvo įvertinęs ir Norvegijos pilietis – 30 tūkstančių eurų.

Tyrimo metu taip pat surinkta duomenų, kad vyras suklastojo tarptautinį krovinių transportavimo važtaraštį, kuriame pateikė tikrovės neatitinkančius duomenis, jog automobilis neva bus grąžinamas savininkui į Norvegiją ir šį važtaraštį elektroniniu paštu išsiuntė nukentėjusiajam, siekdamas dar išvilioti pinigų. Už šią paslaugą Pakruojo rajono gyventojas nurodė sumokėti du tūkstančius eurų. Prie laiško buvo pridėtos kito restauruoto automobilio nuotraukos iš JAV portalo, tačiau nukentėjusysis, pasitikrinęs informaciją, klastą suprato ir prašomų pinigų nepervedė.

Pakruojo rajono gyventojui už jo padarytas nusikalstamas veikas griežčiausia gresianti bausmė – 10 metų laisvės atėmimas.