Apsimetėlė egzorcistė išviliojo dešimtis tūkstančių eurų

Redakcijos archyvo nuotr.
Prakeiksmą panaikinti sugalvojusi pakruojietė sukčiams atidavė ne tik savo, bet ir skolintus pinigus.
Nusikaltėliai iš 61 metų pakruojietės šeimos per pusę metų išviliojo 33 380 eurų. Egzorciste apsimetusi nepažįstamoji sugebėjo moterį įtikinti, kad jos šeima yra apsėsta ir būtina nedelsiant panaikinti prakeiksmą. Pakruojietė su sutuoktiniu pinigus, savo ir skolintus, aferistei pirmiausia pervedinėjo už tai, kad prakeiksmas būtų panaikintas, o paskui – už tai, kad susigrąžintų už prakeiksmo panaikinimą prarastus pinigus.

Devyni egzorcizmo seansai

Praėjusių metų liepos pabaigoje pakruojiškę išgąsdino nepažįstamos rusakalbės moters telefoninis skambutis. Prisistačiusi Milenos vardu, nepažįstamoji pareiškė esanti egzorcistė ir pranešė, kad moters anūkui gresia mirtis. Siekiant to išvengti, reikia panaikinti prakeiksmą.

Kadangi dievobaimingos Pakruojo rajono gyventojos giminėje buvo daug mirusių žmonių, kurių mirties priežastys, anot jos, yra nežinomos, tad išsigandusi dėl savęs, vyro, anūkų gyvybių, ji iš karto sutiko, kad būtų atliktas prakeiksmo naikinimo ritualas. Nors į moters klausimą apie tokios paslaugos kainą skambinusioji atsakė, kad ji dirba su Dievo pagalba ir pinigai nebus imami, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, pinigų vis dėlto prireikė.

Milena nurodė, kad, ruošiantis prakeiksmo panaikinimo seansui, reikia atlikti pinigų pervedimo operaciją. Pakruojiškė nuvyko į paštą ir į nurodytą sąskaitą už beveik dešimties eurų komisinį mokestį pervedė 220 eurų, kurių gavėjas buvo vyras iš Moldovos.

Po kelių dienų telefonu įvyko prakeiksmo naikinimo seansas.

Netrukus paaiškėjo, kad vieno seanso neužtenka ir egzorcistė rekomendavo ruoštis kitam. Jo pasirengimui į Moldovą teko pervesti 2 400 eurų ir sumokėti 70 eurų komisinį mokestį.

Po keleto dienų įvyko ir pakartotinis egzorcistinis ritualas telefonu. O po kelių dienų pakruojiškė vėl išgirdo apie dar vieno seanso būtinybę. Pinigai į Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos bankų sąskaitas buvo pervedami dar ne vieną kartą. Pritrūkusi pinigų, šeima paniro į skolas.

Įklimpo į skolas

Po devynių seansų „egzorcistė“ nebeskambino. Tada jai skambinti pradėjo pati pakruojietė. Milena su ja bendrauti nebenorėjo, telefonu atsiliepdavo kita moteris, pažadėdavo, kad „egzorcistė“ perskambins, tačiau ji neperskambindavo. Galiausiai pakruojiškei buvo pažadėta grąžinti visus pinigus, ji buvo nukreipta pas „vyriausiąjį finansininką“.

„Finansininkas“ nurodė, kad, norint susigrąžinti pinigus, reikia pervesti pinigų mokesčiams sumokėti. Po to buvo prašoma pinigų draudimui, kurjeriui, deklaracijai ir t.t. Šeima vykdė sukčių iškeltas sąlygas, skolinosi pinigus ir darė nurodytus pervedimus.

Galiausiai pakruojietė pasakė, kad daugiau pinigų neturi ir nebeturi, iš ko pasiskolinti. Tada sulaukė atsakymo, kad jiems pinigai nebus grąžinti, nes jie nesumokėjo visos „įvairiems mokesčiams“ reikalingos sumos, gąsdino prakeiksmo sugrįžimu.

Nuo praėjusių metų liepos pabaigos iki šių metų kovo mėnesio šeima prakeiksmui panaikinti ir tam išleistiems pinigams susigrąžinti sukčiams pervedė 32 400 eurų, už šiuo pervedimus sumokėjo 980 eurų komisinį mokestį. Ir tik tada suprato, kad pinigus padovanojo sukčiams.