Kaltinamojo advokatas paprašė pakeisti teismą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Kaltinamojo gynėjas Rimas Andrikis pareiškė, kad bylos nagrinėjimas Šiaulių apylinkės teisme neturėtų vykti dėl to, jog kaltinamasis yra dirbęs Šiaulių apygardos teismo veiklos teritorijoje, o tai gali kelti abejonių dėl nagrinėjimo skaidrumo.
Gegužės 4 dieną Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose turėjęs prasidėti sukčiavimo ir apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo bylos, kurioje kaltinimai pareikšti buvusiam Akmenės ir Joniškio apylinkės teismų teisėjui, o paskui advokato padėjėju dirbusiam Sauliui Remeikai, nagrinėjimas iš esmės nepradėtas dėl jo gynėjo vilniečio Rimo Andrikio pateikto prašymo. Byloje yra 13 nukentėjusiųjų. Civiliniai ieškiniai siekia 58 479 eurus.

Kaltinamojo advokatas R. Andrikis teismui pateikė prašymą kreiptis į Lietuvos apeliacinio teismo pirmininką dėl bylos atidavimo nagrinėti ne Šiaulių apygardos teritorijoje esančiam teismui.

Gynėjas teigė, kad byla neturėtų būti nagrinėjama Šiaulių apygardos teismo veiklos teritorijoje, nes kaltinamasis anksčiau yra dirbęs teisėju Akmenės rajono apylinkės ir Joniškio rajono apylinkės teismuose. Anot advokato, įstatymas tokios nušalinimo teisės nenumato, bet tai reikalinga siekiant pašalinti bet kokias abejones.

Teismas tenkino minėtą prašymą ir nusprendė kreiptis į Lietuvos apeliacinį teismą, siekdamas išsiaiškinti, ar gali minėtą baudžiamąją bylą nagrinėti Šiaulių apygardos teismo teritorijoje esantis teismas.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo Manto Liesio teigimu, taip siekiama, kad aukštesnės instancijos teismas pasisakytų, ar bylos nagrinėjimas Šiaulių apylinkės teisme atitinka teisingumo ir nešališkumo principą.

Iki bylos nagrinėjimo pabaigos teismas pratęsė kaltinamojo nuosavybės teisių apribojimą.

Kitas teismo posėdis yra numatytas birželio 1 dieną.