Suomis nuteistas, nes Šiauliuose vairavo neblaivus

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Po Europą su nameliu ant ratų keliaujantis Suomijos pilietis Šiauliuose įkliuvo dėl girtumo prie vairo.
Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamoji byla, kurioje Suomijos pilietis V. E. A. M. kaltinamas neblaivus vairavęs automobilį.

Bauda, teisių atėmimas ir konfiskacija

Sprendimu, kurį Šiaulių apylinkės teismas paskelbė vakar, užsieniečiui skirta 60 MGL dydžio bauda. Bylą išnagrinėjus pagreitinto proceso tvarka kaltinamajam teks sumokėti 40 MGL dydžio (2000 eurų) baudą. Iš šių pinigų 200 eurų vyras jau buvo sumokėjęs prieš teismo sprendimą.

Be to, užsienietis dviem metams prarado teisę vairuoti transporto priemones. Nuspręsta konfiskuoti ir jo „Peugeot“ markės automobilį, kurį jis vairavo neblaivus ir buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Nestokojo versijų

45 metų Suomijos pilietis, buvo kaltinamas tuo, kad 2021 metų liepos 11-osios naktį Šiaulių mieste, Rėkyvoje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, vairavo automobilį. Alkoholio kiekio matuokliu jam buvo nustatytas 2,26 promilės neblaivumas.

Per ikiteisminį tyrimą kaltinamasis nurodė, kad Lietuvoje yra dvi savaites. Gyveno Šiauliuose savo automobilyje, prie ežero. Vyras paaiškino, kad naktį gėrė vyno, paskui važiavo nusipirkti cigarečių ir tuomet jį sustabdė pareigūnai.

Per teismo posėdį kaltinamasis pripažino, kad vairavo automobilį neblaivus, tačiau pateikė kitą įvykių versiją. Vyras teigė, kad neblaivus sėdo už vairo gelbėdamas save nuo agresyvios kompanijos. Esą buvo kartu, bendravo, bet iš išgąsčio teko sėsti už vairo ir bėgti.