Suklastotų receptų byloje kaltinamieji teismui davė parodymus

Redakcijos archyvo nuotr.
Receptų, reikalingų psichotropiniams vaistams įgyti, kaltinamasis išsispausdindavęs. Vyras kartu su bendrininku stojo prieš teismą.
Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje 34 metų J. Ch. kaltinamas dokumento suklastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu arba realizavimu, neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, o metais už jį jaunesnis D. P. – vagyste, narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagyste, prievartavimu, arba kitokiu neteisėtu užvaldymu, parodymus davė kaltinamieji, apklausti liudytojai.

Anksčiau reikalų su teisėsauga neturėjęs J. Ch. savo kaltę pripažino. Vyras aiškino nežinojęs, kad vartoja narkotines psichotropines medžiagas. Anot jo, raminamuosius vaistus, kuriuos paskirdavo gydytoja, vartojo apie penkerius metus be pertraukos.

Kaltinamasis paaiškino, kad raminamuosius jis turėjęs vartoti tik prieš miegą, tačiau kai juos ėmė vartoti ir dieną, gydymas buvęs nutrauktas. J. Ch. kalbėjo, jog tinkamo gydymo gauti nepavyko, tuo metu jis jau buvo įklimpęs į priklausomybę raminamiesiems vaistams. Anot jo, mirties baimė ir liga jį pastūmėjo padaryti nusikaltimą.

Radęs namuose senus, nepanaudotus receptus J. Ch. spausdindavęs spalvotu lazeriu, kad recepte būtų spalvotas spaudas, tada tokiame recepte įrašydavo netikrą vardą, pavardę.

Anksčiau taip pat neteistas D. P. teismui papasakojo, kad 2019 metų rugsėjo 12 dieną vienoje parduotuvėje pirko plaukų džiovintuvą, tada buvęs šiek tiek išgėręs. Kaltinamojo teigimu, išsirinkęs plaukų džiovintuvą ir eidamas prie kasos, jis pasiėmė ir elektrinį paspirtuką, tačiau apie tai, kad jis ketina išsinuomoti tą paspirtuką, pardavėjai nepasakė. Namo grįžo paspirtuku.

Teisme D. P. aiškino manęs, kad pardavėja paskaičiavo ir paspirtuko nuomos mokestį.

D. P. teismui davė parodymus ir dėl suklastotų vaistų receptų. Kaltinamasis sakė, kad su J. Ch. draugauja seniai. Anot jo, draugas paduodavo jam receptus ir jis nueidavęs į vaistinę nupirkti vaistų. K

Bylos duomenimis, nusikaltimas darytas nuo 2019 metų spalio 13 iki 2020 metų liepos 17 dienos. J. Ch. kaltinamas tuo, kad tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, spalviniu lazeriniu spausdinimo aparatu išsispausdino 17 recepto blanko kopijų su Šiaulių mieste esančių kelių gydymo įstaigų ir jų gydytojų rekvizitais, blankuose įrašė žinomai melagingus duomenis, kad realiai neegzistuojančiam piliečiui skiriamas psichotropinis preparatas „Lorazepam“, „Zopiclone“.

Pagal J. Ch. pagamintus receptus buvo nupirkta 840 tablečių.