Sukčius „pirko“ automobilius nemokėdamas

Policijos nuotr.
Lukas Šarpnickas įtariamas didelės vertės svetimo turto sukčiavimu ir dokumentų klastojimu.
Sausio 28 dieną teismas mėnesiui leido 22 metų Luką Šarpnicką, kuris įtariamas didelės vertės svetimo turto sukčiavimu ir dokumentų klastojimu. Save patikimu verslininku prisistatančiam vyrui per pastarųjų vienerių metų laikotarpį – tai jau aštuntas ikiteisminis tyrimas.

Ankstesniuose tyrimuose L. Šarpnickas buvo įtariamas ne tik sukčiavimu bei dokumentų klastojimu, bet ir nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu ar realizavimu bei nežymiu sveikatos sutrikdymu.

Į Telšių ir Šiaulių apskrities policijos kriminalistų akiratį L. Šarpnickas pateko, kai sausio viduryje buvo gautas advokato iš Vilniaus pareiškimas. Atstovaudamas vienai automobiliais prekiaujančiai Vokietijos bendrovei, jis pareigūnų prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir minėtą asmenį patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Praėjusių metų gruodį L. Šarpnickas su viena Vokietijos bendrove sutarė dėl keturių transporto priemonių pirkimo. Vaikinas už BMW 325, „Mercedes Benz B200“, „Škoda Oktavia“ ir „Jeep Grand Cherokee“ suderėjo 25 700 eurų.

Lietuvis, nusiuntęs monitoriaus ekrano nuotrauką, kurioje matyti už perkamus automobilius padaryti bankiniai pavedimai, įtikino vokiečių bendrovės vadovą, kad pinigai sumokėti ir paskatino jį transporto priemones pakrauti į vilkiką bei išsiųsti į Lietuvą.

Kai vokiečiai nesulaukė į sąskaitą įkrintančių pinigų, L. Šarpnickas juos tikino, kad tuoj pat išspręs šią problemą. Tačiau realiai jis jokių pavedimų atlikęs nebuvo, o vokiečiai buvo gavę tik klastočių vaizdus.

Vyras sausio 26 dieną policijos pareigūnų buvo sulaikytas, kai pardavė iš Vokietijos bendrovės pasisavintą automobilį BMW 325.

Sulaikymo metu pas jį rasti dar du iš apgautosios bendrovės pasisavinti automobiliai. Dar vienas pasisavintas automobilis iš vaikino buvo paimtas anksčiau.

Kadangi automobiliui buvo paskelbta paieška, tai L. Šarpnicko vairuojamą automobilį Utenoje sustabdę pareigūnai jo jam nebeatidavė.

Iki šiol įtariamajam buvo skiriamos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu. Tačiau jos buvo neefektyvios, nes vaikinas darė vis naujas nusikalstamas veikas.

Tyrėjai mano, kad dar yra ir tokių, apie kurias jie nežino. Siekiant nustatyti visas L. Šarpnicko nusikalstamas veikas, kviečiami atsiliepti visi nuo jo nukentėję gyventojai. Pareigūnai informacijos laukia telefonais (8 700) 62800, (8 611) 11406 arba elektroniniu paštu redas.vaisvilas@policija.lt .