Sukčiai šiaulietį suviliojo „parduodami“ kemperį

Policijos nuotr.
Populiari internetinė prekyba turi ir rizikos faktorių, todėl pirkėjams už prekes derėtų atsiskaitinėti itin atsakingai.
Skelbimą apie parduodamą kemperį „Hymer“ internete suradęs šiaulietis prarado 55 tūkstančius eurų.

Sugundė kaina

Kai gegužės viduryje vienas šiaulietis internetiniame skelbimų portale pamatė labai gera kaina parduodamą kemperį, susigundė. Kadangi skelbime buvo nurodyta, kad tokia akcinė kaina galioja tik savaitę, vyras suskubo tartis dėl kemperio pirkimo. Skelbime buvo nurodytas pardavėjas – Vokietijos įmonė. Šiaulietis pasitikrino – internete tokią firmą Vokietijoje rado, ji turėjo interneto svetainę, kurioje buvo nurodyta, kad pardavinėja kemperius.

Pirkėją tai nuramino ir, gavęs sąskaitą su firmos ženklu, visais reikiamais rekvizitais bei nurodyta banko sąskaita, nedelsdamas pervedė visą pardavėjo prašomą sumą – 55 tūkstančius eurų.

Pagal susitarimą po sąskaitos apmokėjimo firma įsipareigojo paruošti kemperį eksportui ir šiaulietis galėjo vykti jo pasiimti.

Tačiau nuvykęs į Berlyno priemiestyje įsikūrusią firmą, vyras sužinojo, kad ši su juo dėl nieko nėra susitarusi. Pokalbio metu buvo išsiaiškinta, kad prieš savaitę į firmą dėl kemperio irgi kreipėsi žmogus, su kuriuo ji taip pat nebuvo sudariusi jokio sandorio.

Šiaulietis suprato, kad firmos vardu prisidengę sukčiai jį apgavo. Paaiškėjo, jog telefono numeris, kuriuo bendravo šiaulietis dėl kemperio pirkimo, minėtai firmai nepriklauso.

Brangi pamoka

Šios istorijos pamoka tokia: šiaulietis pats vyko į Vokietiją pasiimti įsigyto kemperio, todėl galėjo už pirkinį atsiskaityti vietoje.

Policija perspėja: jeigu jūsų reikalaujama kuo skubiau už pirkinį sumokėti visą sumą, sukluskite ir skambinkite tinklalapyje rastos firmos telefonais bei įsitikinti, ar tikrai bendraujate su firma, o ne su jos vardu prisidengiančiais sukčiais.