Sugyventinę terorizavusiam vyrui uždėta apykojė

Redakcijos archyvo nuotr.
Įtariamuoju tapęs vyras nuosprendžio sulauks su apykoje.
Įžeistos ambicijos ir siekis atkeršyti buvusiai sugyventinei, 51-erių vyrą atvedė į teisiamųjų suolą. Jam pareikšti kaltinimai dėl žmogaus terorizavimo, viešosios tvarkos pažeidimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su ikiteisminį tyrimą kuruojančiu Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroru bylą perdavė nagrinėti teismui.

Moters problemos prasidėjo, kai ji pradėjo kartu gyventi su žmogumi, kuris buvo jau du kartus teistas už smurtinius nusikaltimus bei kurio terorizavimu teisėsaugos institucijoms skundėsi ir jo buvusioji žmona.

Po trejų bendro gyvenimo metų sugyventinė, išvarginta nuolatinių konfliktų, pareiškė nebenorinti gyvenimo draugo matyti.

Nuo to momento, anot moters, prasidėjo dar didesni konfliktai ir nuolatinis jos terorizavimas – žodžiais bei telefono žinutėmis. Moteris buvo žeminama, jai buvo grasinama suniokoti turtą. Kad grasinimai realūs, ji suprato 2020 metų liepą, grįžusi į namus ir radusi išdaužtus du savo gyvenamojo namo langus. Moteris į policiją nesikreipė, pamanė, gal tuo viskas ir baigsis.

Tačiau po mėnesio užrašais ištepliota ūkinio pastato siena, dar po poros savaičių vėl išdaužtas gyvenamojo namo langas, spalio mėnesį dužo dar du langai, o po dviejų dienų į langus taikyti akmenys pataikė į namo sieną ir ją apgadino. Įbauginta moteris kreipėsi į policiją.

Tyrimus perėmusiems Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, vyras gynėsi terorizavęs moterį, tikino, kad žinutės siųstos ne iš jo mobilaus telefono.

Tačiau pareigūnai įrodė, kad vyras grasinančioms žinutėms siuntinėti įsigydavo vis naujas SIM korteles, kurias keisdamas naudojo jam priklausančiame telefono aparate bei naujai įsigytuose telefono aparatuose.

Tyrimo metu paaiškėjo dar viena įtariamuoju tapusio vyro nusikalstama veika – neteisėta komercinė veikla. Neturėdamas licencijos jis prekiavo alkoholiniais gėrimais. Šią veiklą derino su taksi paslaugomis. Tai buvo savotiška greitoji pagalba pritrūkusiems alkoholio. Gyventojai žinojo, kad šis taksi vairuotojas jo pristatys ir šia paslauga naudojosi. Kratos metu vyro gyvenamosiose patalpose buvo rasta pora dėžių degtinės, kelios dėžės šampano, ne viena pakuotė alaus, keletas butelių brendžio.

Vyras kaltinamas ir viešosios tvarko pažeidimu, kuris buvo užfiksuotas šių metų sausio 20 dieną Raseiniuose, V. Grybo gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje. Kilus incidentui tarp jo ir taksi paslaugomis besinaudojančio kliento, pastarasis gavo smūgį į galvą, o į akis – ašarinių dujų.

Kaltinamasis ikiteisminio tyrimo metu keturis mėnesius praleido už grotų, o dabar iki teismo jam skirta kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra – apykojė.