STT sulaikė „Šiaulių plento“ vadovą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai antradienį sulaikė „Šiaulių plento“ generalinį direktorių Juozą Aleksą.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai sulaikė bendrovės „Šiaulių plento“ generalinį direktorių Juozą Aleksą. Kokie įtarimai jam pareikšti, kol kas nekomentuojama.

Tą pačią dieną buvo sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Kokie tiksliai įtarimai pareikšti jam, taip pat kol kas nėra aišku. Žinoma tik tai, kad įmonėje „Kauno tiltai“ buvo atliktos kratos. Užsukta buvo ir prekybos tinklą „Maxima“ valdančią įmonę.

STT antradienį išplatino pranešimą, kuriame pareiškė, kad gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą.

Tą pačią dieną buvo sulaikyti ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius bei dar 4 asmenys. Kol kas neatskleidžiama, ar tarp ketverto yra paminėtieji J. Aleksa ir A. Rusevičius.

Įvairiose Lietuvos vietose įtariamųjų namuose, biuruose bei kitur įvykdyta apie 70 kratų ir poėmių, atlikti kiti proceso veiksmai.

Turimi duomenys tyrėjams leido pagrįstai įtarti, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, vykdydamas savo pareigas Konfederacijoje ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

Tarp tokių įstatymų projektų – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

Įtariama, kad tokia nusikalstamo veikimo schema galėjo būti vykdoma ilgą laiką.

J. Aleksa STT pareigūnų akiratin jau buvo patekęs. 2016 metais ant jo krito šešėlis dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų organizuojant valstybinės reikšmės kelių kapitalinio remonto darbus Šiaulių regione.