STT sulaikė „Šiaulių plento“ vadovą

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai antradienį sulaikė „Šiaulių plento“ generalinį direktorių Juozą Aleksą.

Antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai sulaikė bendrovės „Šiaulių plento“ generalinį direktorių Juozą Aleksą. Kokie įtarimai jam pareikšti, kol kas nekomentuojama.

Tą pačią dieną buvo sulaikytas ir bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius. Kokie tiksliai įtarimai pareikšti jam, taip pat kol kas nėra aišku. Žinoma tik tai, kad įmonėje „Kauno tiltai“ buvo atliktos kratos. Užsukta buvo ir prekybos tinklą „Maxima“ valdančią įmonę.

STT antradienį išplatino pranešimą, kuriame pareiškė, kad gavus duomenų apie galimai vykdomas neteisėtas veikas: stambaus masto kyšininkavimą, papirkimą, prekybą poveikiu, turto iššvaistymą ir dokumentų klastojimą.

Tą pačią dieną buvo sulaikyti ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Mantas Zalatorius bei dar 4 asmenys. Kol kas neatskleidžiama, ar tarp ketverto yra paminėtieji J. Aleksa ir A. Rusevičius.

Įvairiose Lietuvos vietose įtariamųjų namuose, biuruose bei kitur įvykdyta apie 70 kratų ir poėmių, atlikti kiti proceso veiksmai.

Turimi duomenys tyrėjams leido pagrįstai įtarti, kad Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, vykdydamas savo pareigas Konfederacijoje ir atstovaudamas jos narių bei kitų verslo subjektų interesams, pasinaudodamas savo užimamomis pareigomis, visuomenine padėtimi, pažintimis, ryšiais ar kita įtaka, galimai gaudavo neteisėtą piniginį atlygį už jo darytą poveikį priimant įvairius verslo subjektams svarbius teisės aktus.

Tarp tokių įstatymų projektų – 2019 metų pabaigoje svarstytas 2020 metų Lietuvos biudžeto įstatymų paketas, įstatymai dėl bankų turto ir pelno mokesčių bei kiti.

Įtariama, kad tokia nusikalstamo veikimo schema galėjo būti vykdoma ilgą laiką.

J. Aleksa STT pareigūnų akiratin jau buvo patekęs. 2016 metais ant jo krito šešėlis dėl galimai neskaidriai vykdytų viešųjų pirkimų organizuojant valstybinės reikšmės kelių kapitalinio remonto darbus Šiaulių regione.

Komentarai

Hehe    Ket, 2020-06-04 / 00:08
Užsukta buvo ir prekybos tinklą „Maxima“ valdančią įmonę.... O iš kur pas juos milijardai??
buvo geras    Ket, 2020-06-04 / 06:37
vakar per zinias tampa aisku kas yra kas - negalima tureti neigiamos nuomones. rokas masiulis matet kaip dziauges, kad Sutkus suimtas, nes nu nu sake masiuliui. na tam, kuris visad teisus, o visi pries ji ir po jo dirbsiantys vagys! tai kam andrejeva vagi pasieme? tai nesuprantu. nu ne vagi, gali dabar mane suimti, bet toki sukciuka, kuriam prie trobos siltnamiui pritruko zemes, tai bast troba aptvere gabalu valdiskos zemes ir state siltnamius, ir sodus. juk masiulis toki vagim pavadintu, ane, bet va pasirodo ne visiems vienodus skaidrumu standartus tikrina. zodziu grizta priespaudos laikai - nuomone bloga yra verta aresto! laikykites zmones. tik gerai apie visus kalbekim, kaip prie stalino!
to buvo geras    Ket, 2020-06-04 / 07:56
Na, nemanau, kad suėmė dėl to, kad reiškė nepalankią nuomonę, tai tik priedas prie kitų įtarimų. O man visada buvo įtartina, kaip "Šiaulių plentas", restrukturizuojama įmonė, neatsiskaitanti su paslaugų tiekėjais, miesto fejerverkams pinigų visada rasdavo!
Kelmiškis    Šeš, 2020-06-06 / 12:35
Kelmės rajono meras sulaikytas neteisingai nes jis neėmė kyšio, tai buvo tiesiog nesusipratimas. V.Andrulis šį rudenį turi kandidatuoti į valstybės valdymo, Seimo rinkimus, nes turi didelę patirtį ir išmintį, bei jaučia partijos bendražygių palaikymą.
Tarnautojas    Pir, 2020-06-08 / 20:34
Žmonės tai supranta kas yra parazitas, bet mūsų valstybę graužia nuo pat pradžios vėžys-korumpuota teisėsauga, teisingumas perkamas ir parduodamas. Kitaip nebus šis vagis išeis sausas, nebent lygtinai ir dar kokią baudą uždės. Jei teisėsauga būtų atlikusi pareigą savo šaliai, nuo nepriklausomybės pradžios būtų sėdę keli šimtai valstybės tarnautojų-vagių, mintančių mokesčių mokėtojų pinigais.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.