Šiaulietis ruošėsi seniai praėjusiam jubiliejui: rado 155 butelius alkoholio surogato

Policijos nuotr.
Šiauliečio garaže pareigūnai surado pririkiuotų dėžių su alkoholiu. Įtariama, kad tai surogatai.
155 buteliai alkoholio surogato – tiek Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai rado 54 metų šiauliečio garaže.

Pamiršo, kiek metų

Turėdami informacijos, kad minėtas vyras gali neteisėtai disponuoti nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholiu bei jo skiediniais, pareigūnai rugsėjo 8-osios rytą pasibeldė į jo gyvenamojo namo duris.

Tyrėjams pranešus, kad bus atliekama krata ir ieškoma alkoholio surogatų, vyras pats nuvedė į garažą, kuriame buvo išrikiuotos dėžės su buteliais. Etiketės bylojo, kad juose – degtinė ir viskis. Buteliai buvo be lietuviškų banderolių.

Visi buteliai su, įtariama, pilstuku, užmaskuotu garsiais prekiniais ženklais, perduoti ekspertams.

Šiauliečiui pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholiu bei jų skiediniais. Vyras paaiškino, kad visas alkoholis skirtas jo 50-mečio jubiliejui. Pareigūnų vizitas jį, matyt, tiek suglumino, kad šiaulietis pamiršo, jog jam jau 54 metai, o 55-mečio šventė bus tik gruodį. Tad pareigūnai, ko gero, nuo sveikatos problemų išgelbėjo šiauliečio svečius, kuriems kilo grėsmė būti pavaišintiems, įtariama, pilstuku, užmaskuotu garsiais prekių ženklais.

Sustabdytas ir anksčiau

Nors prieš porą metų joks jubiliejus nenusimatė, tačiau pareigūnai, patikrinę Šiauliuose, Bačiūnų gatve važiavusį šio vyro automobilį, rado irgi didžiulį kiekį alkoholio, teisės aktų nustatyta tvarka nepaženklinto specialiais ženklais – banderolėmis. Tąkart buvo paimtas 261 vieno litro talpos butelis degtinės „Svajak vodka“.

Buvo paimtas ir automobilis „Citroen C5“, kuriuo vyras vežė degtinę. Teismas už akcizais apmokestinamų prekių gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, skyrė 5 200 eurų baudą ir konfiskavo daiktą, kuris buvo administracinio teisės pažeidimo padarymo įrankis – automobilį.

Šįkart vyras vien bauda gali ir neatsipirkti, nes jam pradėta baudžiamoji byla, o Baudžiamasis kodeksas už nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio bei jų skiedinių laikymą numato arba baudą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.