Šiaulietę apiplėšęs vyras stoja prieš teismą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos prokuratūra teismui nagrinėti perdavė plėšimo bylą. Kaltinamas – 33 kartus teistas vyras.
Šiaulių apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir Šiaulių apygardos teismui perduota baudžiamoji byla dėl praėjusių metų lapkritį Šiauliuose apiplėštos ir sužalotos moters. Prieš teismą stos 33 kartus teistas 38-erių metų nuolatinės gyvenamosios vietos neturintis vyras.

 

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, moteris buvo užpulta praėjusių metų lapkričio 10-osios dienos vakarą eidama iš darbo Dubijos gatve. Prie kelią bendrabučių kiemais kertančios moters prisiartino įtartinas vyras, kuris čiupo jos rankinę ir jau norėjo sprukti, tačiau šiaulietė pasipriešino ir užpuoliką bandė vytis. Moteris siekė atgauti savo rankinę, tačiau jai pribėgus prie vyro, šis išsitraukė peilį ir dūrė.

Sužalota ir išsigandusi nukentėjusioji sugebėjo pasiekti netoli esančią vyro darbovietę. Ten jai buvo iškviesti medikai ir policijos pareigūnai. Moteris gydyta ligoninėje.

Įtariama, kad plėšikas iš įvykio vietos pabėgo su rankinėje rasta pinigine. Dar prieš tai nukentėjusios pagalbos šauksmą išgirdo Dubijos gatvės bendrabučių gyventoja, kuri matė, kaip plėšikas iškrausto rankinę ir nubėga. Rankinę paėmė nelaimės šauksmą išgirdusi gyventoja, kuri netrukus atsiliepė į nukentėjusiosios vyro skambutį žmonai. Moteris pranešė, kad rado jo žmonos rankinę, tad vyras atskubėjo jos paimti.

Nukentėjusioji tuo metu jau buvo netoli sutuoktinio darbovietės. Moters piniginė be banko kortelės ir grynųjų buvo rasta po kelių valandų pietiniame miesto mikrorajone.

Šiaulių apskrities policijos Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę šį ikiteisminį tyrimą, nepraėjus nė parai po įvykio sulaikė ir areštinę uždarė įtariamąjį. Vyras buvo spėjęs išleisti grynuosius pinigus ir pasinaudoti banko kortele prekybos centruose iki kol buvo pasiektas sumos limitas, o vėliau ir užblokuota banko kortelė.

Kaltinamasis savo kaltę pripažino. Baudžiamasis kodeksas už plėšimą panaudojant peilį, sunkų sveikatos sutrikdymą dėl savanaudiškų paskatų, sukčiavimą nedidelės vertės turtu, neteisėtą disponavimą elektronine mokėjimo priemone, neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą ir neteisėtą prisijungimą prie informacinės sistemos numato ir laisvės atėmimą iki 12 metų.