Rusakalbiai „bankininkai“ nesiliauja: išviliojo keturženklę sumą

Redakcijos archyvo nuotr.
Paskambinusiam ir banko darbuotoju prisistačiusiam sukčiui nereikėtų padiktuoti slaptų duomenų.
Naują internetinio sukčiavimo būdą sugalvoję nusikaltėliai nebesivargina į Lietuvos gyventojus kreiptis valstybine kalba. Pastaruoju metu, paskambinę žmonėms, jie banko darbuotojais prisistato ir apie gyventojo sąskaitą ištikusią bėda informuoja, rusų kalba. Paradoksalu, bet apgavystės vis tiek būna sėkmingos.

Tikslas – išvilioti prisijungimo duomenis

Apie rusakalbius „bankininkus“ „Šiaulių krašte“ pastaruoju metu rašyta ne kartą. Skambinantieji arba rašantieji trumpąsias žinutes, prisidengę didžiųjų šalies bankų vardais, jau spėjo iš žmonių išvilioti ne vieną tūkstantį eurų. Tyrėjai sako, kad ant sukčių kabliuko patenka toli gražu ne visi, kurie minėtų skambučių sulaukia. Vis tik patikliųjų yra nemažai, o išviliotos sumos siekia ir dešimtis tūkstančių eurų.

Liepos 2-osios rytą Šiauliuose, Dvaro gatvėje, gyvenančiai 61 metų moteriai paskambinęs rusiškai kalbantis vyriškis prisistatė banko darbuotoju ir pranešęs apie tariamai iš moters sąskaitos vagiamus pinigus, apgaulės būdu išviliojo elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, kuriais pasinaudojus iš nukentėjusiosios sąskaitos pagrobė 9 726 eurus.

Tą pačią dieną apie pietus analogiškai nukentėjo šiaulietė, 82 metų Lyros gatvės gyventoja. Į jos mobilųjį telefoną paskambinę rusakalbiai asmenys prisistatė banko konsultantais ir apgaule išviliojo mokėjimo kortelės kodus bei elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis.

Pasinaudojus šiais duomenimis iš nukentėjusiosios banko sąskaitos pasisavinti 2 830 eurų.

Ne vien skambina, ir rašo

Rašėme, kad birželio 28 dieną vyrui telefonu paskambinę rusakalbiai asmenys prisistatė SEB banko darbuotojais.

Pokalbio metu sukčiai apgaule išviliojo jo mokėjimo kortelės kodą ir elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis, kuriais pasinaudoję, iš nukentėjusiojo banko sąskaitos pasisavino 5 242 eurus.

Birželio 25 dienos popietę po 16 valandos šiaulietė, Paukščių tako gatvės gyventoja, gavo AB „Swedbank“ vardu prisistačiusio asmens atsiųstą trumpąją žinutę, kuria ji informuota apie neva dėl abejotinos bankinės operacijos užblokuotą banko paskyrą. Žinutėje buvo ir nuoroda, kurią sukčius rekomendavo nuspausti ir suvesti visus prisijungimo prie savo banko duomenis.

Šiaulietei išpildžius nurodymus, sukčius neteisėtai perėmė elektroninės bankininkystės duomenis, kuriais pasinaudojęs iš sąskaitos pagrobė 600 eurų.

Po dienos analogiškas sukčiavimo atvejis užfiksuotas ir Telšių rajone. Nenustatytas asmuo, AB „Swedbank“ vardu atsiuntęs trumpąją žinutę, iš 18-mečio jaunuolio neteisėtai perėmė elektroninės bankininkystės duomenis, kuriais pasinaudojęs iš sąskaitos pagrobė 1 500 eurų.

Policija dar kartą ragina gyventojus nepasiduoti emocijoms sužinojus negatyvią žinią: nei bankininkai, nei kitų tarnybų darbuotojai telefonu apie incidentus nekalba, juolab to nedaro rusų kalba.