Psichotropinių medžiagų byloje – laisvės apribojimo bausmės

Redakcijos archyvo nuotr.
Nuteistiesiems teismas skyrė laisvės apribojimo bausmes. Nuosprendį vyrai dar gali apskųsti.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 34 m. J. Ch. buvo kaltinamas dokumento suklastojimu ar suklastoto dokumento panaudojimu arba realizavimu, neteisėtu disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, o metais už jį vyresnis D. P. – vagyste, narkotinių ar psichotropinių medžiagų vagyste, prievartavimu, arba kitokiu neteisėtu užvaldymu, paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį.

Teismas J. Ch. pripažino kaltu ir už padarytas nusikalstamas veikas jam paskyrė bausmę – laisvės apribojimą dvejiems metams, įpareigojant per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 150 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitos pagalbos reikalingais žmonėmis, būti namuose nuo 24 valandos iki 6 valandos, jei tai nėra susiję su darbu.

Kaltinamąjį D. P. teismas pripažino kaltu. Už padarytas nusikalstamas veikas jam paskyrė bausmę – laisvės apribojimą pusantrų metų, įpareigojant jį per metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos neatlygintinai išdirbti 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitos pagalbos reikalingais žmonėmis, būti namuose nuo 24 valandos iki 6 valandos, jei tai nėra susiję su darbu.

Skirdamas bausmę kaltinamajam D. P., teismas pažymėjo, kad jaunas vyras neteistas, administracine tvarka nebaustas, dirba. Daug metų iki nusikalstamos veikos artimai bendravo su kaltinamuoju J. Ch., žinojo, kad pastarasis gydytojų nurodymu, vartojo vaistus, o gydytojams nutraukus J. Ch. gydymą, ir J. Ch. nutraukus vaistų vartojimą, kaltinamasis J. Ch. elgdavosi neadekvačiai, jam kildavo priepuoliai, su juo nebuvo galima bendrauti, todėl suprato, kad reikia padėti kaltinamajam J. Ch. įsigyti vaistų.

Nusikaltimas darytas nuo 2019 metų spalio 13 iki 2020 metų liepos 17 dienos. J. Ch. kaltinamas tuo, kad tiksliai ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu laiku, tiksliai nenustatytoje vietoje pasigamino – spalviniu lazeriniu spausdinimo aparatu išsispausdino 17 recepto blanko kopijų su Šiaulių mieste esančių kelių gydymo įstaigų ir jų gydytojų rekvizitais.

Jaunas vyras savo namuose šiuose receptų blankuose įrašė žinomai melagingus duomenis, kurie nurodo, jog realiai neegzistuojantiems asmenims tariamai išrašyti ir skirtas gydymas vaistiniais preparatais, kurių sudėtyje yra psichotropinių medžiagų. Suklastotame recepte buvo nurodoma, jog recepte įrašytam realiai neegzistuojančiam piliečiui skiriamas psichotropinis preparatas „Lorazepam“, „Zopiclone“.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad įsigyti labai didelį kiekį psichotropinių vaistų pagal tokius receptus J. Ch. padėdavo draugas D. P. ir nenustatyti kiti asmenys. Pareigūnai išsiaiškino, jog D. P. pats sutiko apgaule vaistinėse pirkti tokius preparatus, kuriuos jis vėliau perduodavo savo draugui. Psichotropikai buvo perkami įvairiuose Šiaulių miesto vaistinėse. Pagal J. Ch. pagamintus receptus buvo nupirkta 840 tablečių, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos lorazepamas ir zopiklonas. Vien D. P. savo draugui nupirko ir jam perdavė 150 tokių tablečių.

Kaltinamajam D. P. buvo pareikšti kaltinimai ir dėl vagystės. Paaiškėjo, kad jis 2019 metų rugsėjį vienoje Šiaulių mieste esančioje parduotuvėje jis pagrobė 379 eurus kainuojantį elektrinį paspirtuką.

Kaltinamieji savo kaltę teisme pripažino ir sutiko duoti parodymus. Abu šiauliečiai anksčiau neteisti.