Prostitutę apiplėšę šiauliečiai gyvens už grotų

Asociatyvi nuotr.
Metai ir keturi mėnesiai – tiek laiko už grotų praleis apiplėšimą įvykdę šiauliečiai.
Šiaulių apylinkės teisme paskelbtas nuosprendį išgirdo šiauliečiai Edvinas Barauskas ir Deividas Zubrickis, pernai gruodį įsibrovę į butą ir apiplėšė į Šiaulius iš Rusijos atvykusią prostitutę.

Teisti ne kartą

Teismas 29 metų E. Barauskui ir 31 metų D. Zubrickiui skyrė laisvės atėmimo bausmes – po 1 metus ir keturis mėnesius.

Kaltinamieji nukentėjusiajai solidariai turės sumokėti 4 982 eurų turtinei žalai atlyginti.

Keturis kartus anksčiau teisto ir recidyvistu pripažinto E. Barausko ir anksčiau už sunkų smurtinį nusikaltimą ir nesunkų smurtinį nusikaltimą, už kurį nėra atlikęs paskirtos bausmės, teisto D. Zubrickio atsakomybę lengvina tai, kad jie prisipažino padarę nusikalstamas veikas.

Abiejų kaltinamųjų atsakomybę sunkina tai, kad jie nusikalto bendrininkų grupėje, būdami neblaivūs.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į tai, kad kaltinamieji padarė nusikalstamą veiką, priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai. Kadangi kaltinamieji prisipažino, gailėjosi, byla nagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Paskirta bausmė abiem buvo sumažinta vienu trečdaliu.

Pirma – paslauga, paskui – plėšimas

2020 metų gruodžio 19 dienos vakarą E. Barauskas atėjo pas prostitutę ir pasinaudojo jos intymiomis paslaugomis. Jam esą išeinant, į butą atėjo D. Zubrickis. Jis moters atžvilgiu panaudojo fizinį smurtą – nustūmė į miegamojo kambarį, parvertė ant lovos ir prispaudęs laikė. Tuo metu E. Barauskas ieškojo, ką pagrobti ir pagrobė – 6 280 eurų ir mobiliojo ryšio telefoną „Apple iPhone 11 Pro“.

Nukentėjusiajai padaryta žala siekia 6 992 eurų.

Teisme D. Zubrickis sakė, kad 2020 m. gruodžio 19 dieną susitiko su E. Barausku, kartu gėrė.

E. Barauskas pasiūlė iš jo pažįstamos prostitutės iš Rusijos paimti pinigus. Abu kartu nuėjo iki namo, kuriame ji gyveno.

E. Barauskas nuėjo į butą, o D. Zubrickis laukė lauke. Buvo susitarę, kad E. Barauskas atidarys duris ir jis tuomet įeis į butą.

Anot E. Barausko, jam išeinant, į butą įėjo D. Zubrickis, suėmė nukentėjusiąją už rankų ir laikė. Tuo metu E. Barauskas paėmė nukentėjusiosios pinigus, kurių buvo didelis pluoštas, taip pat paėmė mobilaus ryšio telefoną, kad nukentėjusioji negalėtų išsikviesti pagalbos.

Telefoną išmetė į šiukšlių konteinerį. Parke pinigus pasidalijo po 2 000 eurų. Pinigų, anot E. Barausko, galėjo būti ir daugiau, nes dalį jų, būdamas neblaivus, pametė, dalį išleido.

Nukentėjusioji pareiškė 6 992 eurų ieškinį turtinei žalai atlyginti. Mažiau jai priteista todėl, kad dalis pinigų – 2 010 eurų buvo rasta per kratą ir nuosprendžiui įsiteisėjus, jie bus grąžinti nukentėjusiajai.